تولید 3000 تن ماهی در سال در شهرستان خلخال

تولید 3000 تن ماهی در سال در شهرستان خلخال

تولید 3000 تن ماهی در سال در شهرستان خلخال

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

تولید 3000 تن ماهی در سال در شهرستان خلخال

۱۳۹۲/۰۳/۰۲

تولید 3000 تن ماهی در سال در شهرستان خلخال
باشگاه خبرنگاران اردبیل / میرآرمان‌ واعظی در جلسه بررسی مشکلات آبزی‌پروری و شیلات در خلخال اظهار داشت: با توجه به مصوبات سفر هیئت دولت به استان اردبیل از سه سال گذشته مدیریت شیلات استان اردبیل در سال 92 به اداره کل تبدیل شده و از این پس شهرستان خلخال نیز جز ادارات مستقل می‌باشد.
واعظی افزود: در این مصوبه سه شهرستان پارس‌آباد، مشگین‌شهر و خلخال به اداره تبدیل شده و مشکلات حوزه شیلات و آبزی‌پروری از این پس در حوزه این سه شهرستان از طریق اداره شیلات پیگیری خواهد شد.
مدیر کل شیلات استان اردبیل خواستار مشخص شدن سهم آبزی‌پروری از آب چشمه ازناو شد و گفت: آب پاک و سالم و دبی بالای آب چشمه‌های منطقه ازناو در روستای خوجین و روستای مجره می‌تواند زیرساخت مناسبی برای اجرای طرح‌های آب معدنی از آب گوارای خلخال باشد.
وی همچنین از تخصیص اعتبارات بخش مناطق محروم و هزینه در بخش آبزی‌پروری در کنار رودخانه قزل‌اوزن خبر داد و تصریح کرد: شهرستان خلخال به لحاظ داشتن دو اقلیم ماهیان سردآبی و گرم‌آبی توان رسیدن به تولید سالیانه 3000 تن را دارد که ما تلاش خواهیم کرد با حمایت از منابع تخصیص یافته از اعتبارات ویژه بخش مناطق محروم زیر‌ساخت‌های پرورش ماهیان گرم‌آبی و خاویار در کنار رودخانه خروشان قزل‌اوزن را فراهم آوریم.
واعظی بیان داشت: وجود آب‌های متعدد، چشمه‌سارهای فراوان و منابع آبی در خلخال باعث شده که این شهرستان یکی از مناطق مناسب در زمینه پرورش ماهیان سردآبی و گرم‌آبی محسوب شود و برنامه توسعه‌ای استان اردبیل در قالب حمایت از حوزه‌های پرورش آبزیان در شهرستان‌ها در حال انجام است.
مدیر کل شیلات استان اردبیل یادآور شد: در استان‌های دیگر دیده شده که از حوزه آبریز و رودخانه‌ها و بسترهای آنها در عالی‌ترین وجه برای توسعه حوزه‌ آبزی ‌پروری استفاده می‌شود و ما نیز از بسترهای راکد رودخانه خروشان قزل‌اوزن در شهرستان خلخال استفاده خواهیم کرد تا ضمن تحقق اشتغال و درآمد خانواده‌ها در بخش آبزی‌پروی به صورت کاملاً کارشناسی شده در خلخال فعال شوددیدگاه خود را بیان کنید