تخصیص اعتبارات به بخش مناطق محروم اردبیل برای آبزی‌پروری

تخصیص اعتبارات به بخش مناطق محروم اردبیل برای آبزی‌پروری

تخصیص اعتبارات به بخش مناطق محروم اردبیل برای آبزی‌پروری

چهار‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
Wednesday, October 27, 2021

تخصیص اعتبارات به بخش مناطق محروم اردبیل برای آبزی‌پروری

۱۳۹۲/۰۳/۰۲

تخصیص اعتبارات به بخش مناطق محروم اردبیل برای آبزی‌پروری
(ایسنا)،"میرآرمان‌"، واعظی امروز در جلسه بررسی مشکلات آبزی‌پروری و شیلات در خلخال از تولید 3000 تن ماهی در سال در شهرستان خلخال خبرداد و افزود: شهرستان خلخال به لحاظ داشتن دو اقلیم ماهیان سردآبی و گرم‌آبی توان رسیدن به تولید سالیانه 3000 تن را دارد که تلاش خواهیم کرد با حمایت از منابع تخصیص یافته زیر‌ساخت‌های لازم را فراهم آوریم
مدیر کل شیلات استان اردبیل از تخصیص اعتبارات بخش مناطق محروم و هزینه در بخش آبزی‌پروری در کنار رودخانه قزل‌اوزن خبر داد.
وی گفت: از سه سال گذشته مدیریت شیلات استان اردبیل در سال 92 به اداره کل تبدیل شده و از این پس شهرستان خلخال نیز جز ادارات مستقل است.
واعظی افزود: در این مصوبه سه شهرستان پارس‌آباد، مشگین‌شهر و خلخال به اداره تبدیل شده و مشکلات حوزه شیلات و آبزی‌پروری از این پس در حوزه این سه شهرستان از طریق اداره شیلات پیگیری خواهد شد.
مدیر کل شیلات استان اردبیل خواستار مشخص شدن سهم آبزی‌پروری از آب چشمه ازناو شد و گفت: آب پاک و سالم و دبی بالای آب چشمه‌های منطقه ازناو در روستای خوجین و روستای مجره می‌تواند زیرساخت مناسبی برای اجرای طرح‌های آب معدنی از آب گوارای خلخال باشد.
از تخصیص اعتبارات بخش مناطق محروم و هزینه در بخش آبزی‌پروری در کنار رودخانه قزل‌اوزن خبر داد و تصریح کرد: شهرستان خلخال به لحاظ داشتن دو اقلیم ماهیان سردآبی و گرم‌آبی توان رسیدن به تولید سالیانه 3000 تن را دارد که ما تلاش خواهیم کرد با حمایت از منابع تخصیص یافته از اعتبارات ویژه بخش مناطق محروم زیر‌ساخت‌های پرورش ماهیان گرم‌آبی و خاویار در کنار رودخانه خروشان قزل‌اوزن را فراهم آوریم.
واعظی گفت: وجود آب‌های متعدد، چشمه‌سارهای فراوان و منابع آبی در خلخال باعث شده که این شهرستان یکی از مناطق مناسب در زمینه پرورش ماهیان سردآبی و گرم‌آبی محسوب شود و برنامه توسعه‌ای استان اردبیل در قالب حمایت از حوزه‌های پرورش آبزیان در شهرستان‌ها در حال انجام است.
مدیر کل شیلات استان اردبیل، گفت: در استان‌های دیگر دیده شده که از حوزه آبریز و رودخانه‌ها و بسترهای آنها در عالی‌ترین وجه برای توسعه حوزه‌ آبزی‌پروری استفاده می‌شود و ما نیز از بسترهای راکد رودخانه خروشان قزل‌اوزن در شهرستان خلخال استفاده خواهیم کرد تا ضمن تحقق اشتغال و درآمد خانواده‌ها در بخش آبزی‌پروی به صورت کاملاً کارشناسی شده در خلخال فعال شود.
واعظی ادامه داد: ظرفیت‌های خوبی در شهرستان خلخال برای پیشرفت حوزه آبزی‌پروری وجود دارد.
مدیر کل شیلات استان اردبیل از کارشناسان ذی‌ربط در این حوزه خواست تا با آموزش‌های لازم و برگزاری دوره‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها با همکاری بانک‌های عامل این ظرفیت‌ها را شکوفا کننددیدگاه خود را بیان کنید