افزایش سهمیه سوخت یارانه‌ای صیادان در سال جاری

افزایش سهمیه سوخت یارانه‌ای صیادان در سال جاری

افزایش سهمیه سوخت یارانه‌ای صیادان در سال جاری

چهار‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
Wednesday, October 27, 2021

افزایش سهمیه سوخت یارانه‌ای صیادان در سال جاری

۱۳۹۲/۰۳/۰۹


بولتن نیوز: علی‌اصغر مجاهدی با بیان اینکه هر کسی 100 روز از سال به دریا برود از نظر سازمان شیلات صیاد به شمار می‌آید، اظهار کرد: بر این اساس سالانه حدود 140 هزار صیاد با 120 هزار شناور کوچک و بزرگ مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: در مرحله‌ی اول طرح هدفمندی یارانه‌ها مقرر شده بود تا سوخت به قیمت آزاد به صیادان داده شود اما با توجه به مذاکرات صورت گرفته، روزانه حدود 800 هزار لیتر بنزین به عنوان سوخت یارانه‌ای در اختیار صیادان قرار گرفت.

معاون صید و بنادر سازمان شیلات با اشاره به افزایش سهمیه سوخت یارانه‌ای صیادیان به 900 هزار لیتر در روز گفت: در حال حاضر نیز درصدد افزایش این سهمیه به یک میلیون لیتر در روز هستیم تا بخشی از هزینه‌های سرسآم آور تولید که به صیادان متحمل شده، جبران شود.

** واحد‌های صیادی کوچک از پرداخت حق بیمه معاف‌اند

مجاهدی درباره‌ی وضعیت بیمه صیادان افزود: همه صیادان مشمول بیمه خاص هستند به‌گونه‌ای که به جای پرداخت 27 درصد حق بیمه حدود 17 درصد می‌پردازند و مابقی آن به عنوان یارانه شغل صیادی از سوی دولت پرداخت می‌شود.

مجاهدی با بیان این‌که سالانه بیش از 45 میلیارد تومان از سوی دولت به عنوان یارانه شغل صیادی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود، گفت: ‌در صورت اجرای طرح مرحله‌ی دوم هدفمندی یارانه‌ها باید افزایش هزینه‌های تولید ناشی از اجرای این طرح برای صیادان در نظر گرفته شود.

به گفته وی واحد‌های صیادی کوچک (کمتر از پنج نفر) از حق پرداخت بیمه معاف هستنددیدگاه خود را بیان کنید