قزوین سومین تولید کننده ماهیان زینتی در کشور

قزوین سومین تولید کننده ماهیان زینتی در کشور

قزوین سومین تولید کننده ماهیان زینتی در کشور

سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
Tuesday, October 19, 2021

قزوین سومین تولید کننده ماهیان زینتی در کشور

۱۳۹۲/۰۳/۱۰


خبرگزاری مهر،سیمین شکری در این باره اظهارداشت: هم اکنون در این استان 19 واحد کارگاه پرورش ماهیان زینتی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: کارگاه های پرورش ماهیان زینتی استان با تولید 17 میلیون و 330 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در سطح کشور حائز رتبه سوم شده است.

شکری، انواع ماهیان زینتی را گلدفیش، تترا، آنجل، سوروم، کت فیش "گربه ماهی" و اسکار برشمرد.

وی تصریح کرد: همچنین 237 واحد پرورش ماهی پرورشی شامل ماهیان سردآبی،گرمابی و خاویاری در سطح استان فعالیت می کنند که از این تعداد واحد فعال سالانه بیش از سه هزار تن ماهی تولید می شود.

شکری، بیشترین تولید ماهی را در بخش ماهیان سردآبی اعلام کرد و افزود: میزان تولیدماهیان سردآبی شامل ماهی قزل آلا به میزان دو هزار و 523 تن است.

وی در خصوص اشتغالزایی در بخش شیلات گفت: طی چند سال گذشته اجرای طرح پرورش و تولید انواع ماهیان در سطح استان باعث ایجاد اشتغالزایی برای 484 نفر در سطح استان شده است.

وی یادآورشد: توسعه و پرورش ماهی در آبهای داخلی علاوه بر تولید پروتئین مرغوب در ایجاد درآمدو توسعه اقتصادی استان نقش موثری ایفا می کند.

آموزش بهره برداران بخش کشاورزي

مدير هماهنگي ترويج کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي گفت: به منظور ارتقاء دانش و بينش بهره برداران بخش کشاورزي، 16 هزار نفر روز از بهره برداران اين بخش در دوره هاي آموزشي شرکت کردند.

جهانگير کاووسي هدف از اين دوره ها را ارتقا ء سطح بهره وري و افزايش دانش روز کشاورزي ذکرکرد و افزود: اين دوره ها در بخش های مختلف از جمله زراعت، باغباني، توليد محصول سالم وارگانيک، دام ، طيور وآبزيان و صنايع تبديلي برگزار شددیدگاه خود را بیان کنید