میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

//

 

خبرگزاری مهر: مدیرکل شیلات گلستان گفت: میگوی وانامی پرورشی سایت گمیشان قابلیت صادرات جهانی را دارد.

علی اکبر پاسندی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شوری آب دریای خزر و شرایط اقلیمی موجود در اراضی کم بازده در شمال گمیشان،ا ین منطقه را مستعد برای پرورش این گونه میگو کرده است.

وی اظهار داشت: با تولید موفقیت آمیز میگوی وانامی در سایت پرورش میگوی گمیشان این محصول قابلیت صادرات در عرصه جهانی را داراست که باعث رشد و ترقی صادرات غیر نفتی استان در کشور خواهد شد.

وی عنوان کرد: به علت بالا بودن کیفیت مطلوب میگوی تولیدی در شمال گمیشان و ارزش غذایی بسیار خوب آن، این محصول با استقبال خوب مردم استان قرار گرفته است.

پاسندی گفت: لذا توسعه و گسترش همه جانبه و حمایت های زیر بنایی و تامین اعتبار زیر ساخت ها این سایت می تواند بزرگترین سایت پرورش میگوی و سایر محصولات دریایی در کشور تلقی شود.

پاسندی گفت: گسترش و توسعه سایت پرورش میگوی گمیشان می تواند باعث اشتغال زایی برای تحصیل کرده های دانشگاهی و سرمایه گذاران و افراد بومی منطقه شود.

مدیرکل شیلات استان گلستان یادآورشد: با راه اندازی این سایت، تکمیل حلقه های پیشین و پسین اتفاق خواهد افتاد که این خود باعث رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه خواهد شددیدگاه خود را بیان کنید