میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
Saturday, September 26, 2020

میگوی گمیشان قابلیت صادرات را دارد

//

 

خبرگزاری مهر: مدیرکل شیلات گلستان گفت: میگوی وانامی پرورشی سایت گمیشان قابلیت صادرات جهانی را دارد.

علی اکبر پاسندی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شوری آب دریای خزر و شرایط اقلیمی موجود در اراضی کم بازده در شمال گمیشان،ا ین منطقه را مستعد برای پرورش این گونه میگو کرده است.

وی اظهار داشت: با تولید موفقیت آمیز میگوی وانامی در سایت پرورش میگوی گمیشان این محصول قابلیت صادرات در عرصه جهانی را داراست که باعث رشد و ترقی صادرات غیر نفتی استان در کشور خواهد شد.

وی عنوان کرد: به علت بالا بودن کیفیت مطلوب میگوی تولیدی در شمال گمیشان و ارزش غذایی بسیار خوب آن، این محصول با استقبال خوب مردم استان قرار گرفته است.

پاسندی گفت: لذا توسعه و گسترش همه جانبه و حمایت های زیر بنایی و تامین اعتبار زیر ساخت ها این سایت می تواند بزرگترین سایت پرورش میگوی و سایر محصولات دریایی در کشور تلقی شود.

پاسندی گفت: گسترش و توسعه سایت پرورش میگوی گمیشان می تواند باعث اشتغال زایی برای تحصیل کرده های دانشگاهی و سرمایه گذاران و افراد بومی منطقه شود.

مدیرکل شیلات استان گلستان یادآورشد: با راه اندازی این سایت، تکمیل حلقه های پیشین و پسین اتفاق خواهد افتاد که این خود باعث رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه خواهد شددیدگاه خود را بیان کنید