میگوی موزی و سرتیز 90 درصد صید میگوی هرمزگان را تشکیل می‌دهند

میگوی موزی و سرتیز 90 درصد صید میگوی هرمزگان را تشکیل می‌دهند

میگوی موزی و سرتیز 90 درصد صید میگوی هرمزگان را تشکیل می‌دهند

چهار‌شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
Wednesday, December 8, 2021

میگوی موزی و سرتیز 90 درصد صید میگوی هرمزگان را تشکیل می‌دهند

۱۳۹۲/۰۴/۱۷

میگوی موزی و سرتیز 90 درصد صید میگوی هرمزگان را تشکیل می‌دهند
خبرگزاری فارس از بندرعباس، مسعود بارانی پیش از ظهر امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: از این میان 65 درصد صید را میگوی موزی و 25 درصد صید میگوی استان را میگوی سرتیز تشکیل می‌دهد.
وی تصریح کرد: مابقی صید میگو استان مربوط به چهار گونه میگوی سفید هندی، ببری سبز، گنتک و چکو است که 10 درصد صید میگوی استان را به خود اختصاص داده‌اند.
بارانی با بیان اینکه پراکنش میگو در آب‌های استان هرمزگان از منطقه شرق جاسک تا غرب جزیره قشم است، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر بیشترین صید صیادان در صیدگاه آخر در حوالی کشتی سوخته بندرعباس تا طولا در جزیره قشم صورت می‌گیرد.
رئیس اداره صید شیلات هرمزگان در ادامه اظهار داشت: در سال 91 جمع کل صید میگو استان هرمزگان بالغ بر 180تن بوده که از این میان 75 درصد میگو درشت و 25 درصد میگو ریز بوده است
بیش از ۴۰۰۰ رشته دام صیادی غیر مجاز در مازندران ضبط شد
خبرگزاری تسنیم از ساری، سرهنگ علی نیازی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نیروهای حفاظت منابع آبزیان مازندران در خرداد ماه امسال با بازرسی و انجام عملیات های مشترک با همکاری نیروهای دریابانی استان موفق شدند بیش از چهار هزار رشته انواع دام غیر مجاز ماهیان خاویاری و استخوانی را کشف و ضبط کنند.
وی تصریح کرد:در همین ارتباط104 قطعه ماهی استخوانی ، 10 هزار و 245 عددکرف صیادی و 4 فروند قایق پارویی کشف و ضبط شد.
تشدید طرح برخورد با ناهنجاری های اجتماعی در سواحل شمالی کشور
همچنین جانشین یگان های ویژه نیروی انتظامی کشور، از برخورد جدی پلیس با ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی در طرح های سالم سازی دریا خبر داد.
سرهنگ جان نثاری در حاشیه بازدید ازطرح سالم سازی دریا در استان های شمالی کشور،گفت: بدپوششی و ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی، یکی از معضلات و آسیب های اجتماعی در سواحل دریا است.
وی تصریح کرد:بروز این ناهنجاری ها به ناآگاهی افراد در تقلید کورکورانه از الگوهای خارجی، ارتباط با دوستان ناباب و ناتوی فرهنگی غرب علیه کشور برمی گردد.
جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا با اشاره به اینکه بدپوششی و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه ارزش های انقلاب را مورد هدف قرار داده است، گفت: متاسفانه ریشه اغلب ناهنجاری های اجتماعی،شبکه های مبتذل ماهواره ای و سایت های اینترنتی است.
وی از هم پاشیدگی بنیان خانواده، افزایش آمار طلاق، تضعیف حیاء و عفت، اختلالات روانی و عصبی و شیوع برخی انحرافات اجتماعی در جامعه را از اثرات منفی شبکه های ماهواره غرب در جامعه دانستدیدگاه خود را بیان کنید