تولید سالانه 15 هزار تن میگو در کشور

تولید سالانه 15 هزار تن میگو در کشور

تولید سالانه 15 هزار تن میگو در کشور

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

تولید سالانه 15 هزار تن میگو در کشور

۱۳۹۲/۰۴/۲۳


باشگاه خبرنگاران خوزستان، شکرخدا موسوی با اشاره به اینکه با پرورش میگو در استانهای خوزستان، بوشهر، گلستان و هرمزگان سالانه 15 هزار تن میگو در کشور تولید می شود، عنوان کرد: امکان دسترسی شهرهای ساحلی و برزگ به میگو از دیگر نقاط کشور بیشتر است و در این راستا وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات باید تدبیری بیاندیشند تا با یک برنامه مدون، توزیع صحیح و یکنواختی در کشور اتفاق بیفتد.

وی، صادرات میگو را به عنوان زیر مجموعه ای از صنعت دریا، توسعه دهنده صادرات غیرنفتی دانست و بیان داشت: صدور این محصول می تواند ارزآوری خوبی برای اقتصاد کشور داشته باشد و بهتر است این محصول علاوه بر کشورهای جنوب شرق، عراق و امارات به کشورهای شمال شرق نیز صادر شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم به نیاز مصرف آبزیان در زنجیره غذایی خانوارها اشاره و تصریح کرد: متاسفانه با عملکرد ضعیف وزارت بهداشت و درمان و عدم فرهنگ سازی صحیح، جامعه بیشتر گرایش به مصرف گوشت گوسفند و مرغ دارد.

موسوی با تاکید بر این نکته که مصرف میگو در کشورمان بسیار کمتر از کشورهای جنوب شرق آسیا است، عنوان کرد: با توجه به مازاد تولید این محصول در کشور مسئولان دولتی می توانند سرمایه گذاری مدونی را درصادرات این محصول داشته باشنددیدگاه خود را بیان کنید