آغاز برداشت ميگوي پرورشي در هرمزگان

آغاز برداشت ميگوي پرورشي در هرمزگان

آغاز برداشت ميگوي پرورشي در هرمزگان

جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
Friday, October 22, 2021

آغاز برداشت ميگوي پرورشي در هرمزگان

۱۳۹۲/۰۴/۲۵

آغاز برداشت ميگوي پرورشي در هرمزگان
واحد مرکزی خبر:هرمزگان با هزار و 200 هکتار مزرعه میگو رتبه دوم تولید میگوی پرورشی پس از استان بوشهر را دارد.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان گفت: امسال سه هزار و 500 تن میگو از نوع وانامی از مزارع پرورش میگو در استان برداشت شد که چهار برابر پارسال است.
آقای کریمی افزود: این نخستین بار است که میگوی پرورشی هرمزگان تیر ماه وارد بازار شده است.
پیش از این در اواخر مرداد ، میگوی پرورشی از مزارع هرمزگان برداشت می شد.
وی استفاده پرورش دهندگان میگو از دانش روز ، ذخیره سازی لارو میگو در اسفند پارسال و مناسب بودن شرایط آب و هوایی را از دلایل زود به بازار آمدن میگوی پرورشی امسال اعلام کرد.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان گفت : اکنون در تمام مزارع پرورش میگوی استان به علت نیازغذایی کمتر ، سرعت رشد بیشتر ، مقاوم به دما و شوری آب ، گونه وانامی پرورش داده می شود.
پرورش میگوی گونه وانامی برای نخستین بار در سال 88 به صورت آزمایشی در سطح 20 هکتار از مزارع پرورش میگو در هرمزگان آغاز شد.
تا پیش از سال 88 میگوی گونه موزی پرورش داده می شد که به علت رژیم گوشت خواری ، هزینه بر بودن غذا ، طولانی بودن دوره رشد و حساس بودن ، این گونه کنار گذاشته شد.
اکنون 5 مزرعه پرورش میگو در تیاب جنوبی و شمالی شهرستان میناب ، سایه خوش و بندرمقام شهرستان بندرلنگه و جزیره هنگام با اشتغالزایی بیش از هزار و 500 نفر فعال است.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان گفت : امسال 70 درصد از میگوهای پرورشی به ارزش هر کیلو 4 دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان تا دی ادامه دارد.
ترویج میگوی پرورشی یکی از راههای جلوگیری از صید غیر مجاز میگو در فصل های ممنوع صید است که جمعیت میگوهای دریایی را تهدید می کنددیدگاه خود را بیان کنید