شیلات هندیجان نیازمند حمایت مسئولان استانی و ملی است

شیلات هندیجان نیازمند حمایت مسئولان استانی و ملی است

شیلات هندیجان نیازمند حمایت مسئولان استانی و ملی است

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
Saturday, October 23, 2021

شیلات هندیجان نیازمند حمایت مسئولان استانی و ملی است

۱۳۹۲/۰۵/۱۳


فرج‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار کرد: وضعیت اشتغال هندیجان در بخش شیلات بسیار ضعیف است زیرا مسئولان در این خصوص اقدامی جدی ارائه نکرده‌اند.
وی افزود: شهرستان هندیجان با برخورداری از ظرفیت‌های بالای کشاورزی و اقتصادی می‌تواند در این بخش اشتغالزایی بسیار مثبتی را در منطقه به همراه داشته باشد اما متاسفانه به دلیل عدم توجه مسئولان محروم و مغفول مانده است.
فرماندار هندیجان تصریح کرد: مسئولان استانی و ملی بیایند و بگویند تاکنون در بخش شیلات این شهرستان چه اقدامی موثر و تاثیرگذار انجام داده‌اند که امروز جوانان ما انتظار اشتغال در این زمینه را داشته باشند؟!
وی ادامه داد: این منطقه با بهره مندی از رودخانه پرآبی چون زهره و اسکله‌هایی مستقر در بندر بحرکان و ظرفیت مستعد صید و صیادی باید در بخش شیلات بارور شود در غیر این‌صورت نمی‌توان پیشرفت منطقه را بیش از این انتظار داشت.
فرج‌اللهی عنوان کرد: بسیاری از جوانان این منطقه به دلیل نبود کار به مشاغل کاذب روی آورده و همین امر مشکلات و آسیب‌هایی را برای خود و خانواده‌هایشان ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: در صورتی که می‌توان با سرمایه‌گذاری در بخش شیلات شهرستان زمینه‌های مضاعف اشتغالزایی را ایجاد کرد و جوانان را از معضل بیکاری خارج ساخت.
فرماندار هندیجان گفت: همه تلاش ما در راستای ارتقای خدمت رسانی به شهروندان و رفع مشکلات پیش‌روی آنهاست و در این خصوص از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم اما در بسیاری از زمینه‌ها حمایت مسئولان استانی و ملی راهکار اصلی و اساسی استدیدگاه خود را بیان کنید