پیش‌بینی 10 هزار تن صید ماهی در دریای مازندران

پیش‌بینی 10 هزار تن صید ماهی در دریای مازندران

پیش‌بینی 10 هزار تن صید ماهی در دریای مازندران

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
Saturday, July 24, 2021

پیش‌بینی 10 هزار تن صید ماهی در دریای مازندران

//

خبرگزاری فارس: مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال در صورت وجود شرایط جوی مناسب حدود 10 هزار تن صید ماهی نصیب صیادان این استان شود

 

حسن حبیب‌نژاد در حاشیه مراسم آغاز صید ماهیان استخوانی دریای خزر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری گفت: با این میزان صید 65 تا 70 میلیارد تومان نصیب صیادان می‌شود.
وی با بیان اینکه صید ماهیان استخوانی در دریای خزر از 20 مهر آغاز و تا نیمه دوم فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در فصل صید جدید شیلات استان برای تامین سوخت یارانه‌ای صیادان اقدام کرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرکل شیلات مازندران درباره بیمه صیادان نیز گفت: پیگیرهایی از سوی شیلات مازندران در این بخش نیز انجام شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
این مسئول با اشاره به اینکه حدود 95 درصد از ماهیان دریای‌ خزر برای تکثیر طبیعی به رودخانه‌های مهم مهاجرت می‌کنند، تصریح کرد: تأمین شرایط امن برای تکثیر طبیعی ماهیان دریای خزر در مازندران بسیار موثر و حیاتی است.
حبیب‌نژاد با بیان اینکه اتحادیه صیادان تعاونی‌های پره مازندران با مشارکت صیادان در سال جاری برای توسعه پایدار صید بیش از 21 میلیون قطعه بچه ماهی سفید را در استخرهای استیجاری تکثیر و در کنار شیلات استان در رودخانه‌های منتهی به دریا رهاسازی کردند، گفت: هر ساله 100 میلیون قطعه بچه ماهی سفید توسط شیلات و با همکاری و مشارکت همین صیادان تکثیر و برای بازسازی ذخایر آبزیان در رودخانه‌های استان رهاسازی می شود.
به گزارش فارس، حدود 4 هزار صیاد در قالب 55 شرکت تعاونی پره در این بخش در مازندران فعالیت دارنددیدگاه خود را بیان کنید