هفت پروژه شیلاتی در گلستان اجرایی می شود

هفت پروژه شیلاتی در گلستان اجرایی می شود

هفت پروژه شیلاتی در گلستان اجرایی می شود

جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
Friday, October 22, 2021

هفت پروژه شیلاتی در گلستان اجرایی می شود

۱۳۹۲/۰۶/۰۴


خبرنگار مهر، علی اکبر پاسندی پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه افتتاح طرح های هفته دولت افزود: در هفته دولت شش پروژه شیلاتی افتتاح و به بهره برداری رسیده و یک پروژه کلنگ زنی می شود.
به گفته وی، با بهره برداری از این طرح ها بطور مستقیم برای 92 نفر و غیرمستقیم برای 204 نفر اشتغالزایی می شود.

پاسندی با بیان اینکه سه پروژه در سایت میگوی گمیشان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: دو مزرعه میگوی 40 هکتاری و یک مزرعه 20 هکتاری در گمیشان با اعتبار 20 میلیارد ريال و اشتغالزایی مستقیم 60 نفر و غیرمستقیم 120 نفر افتتاح می شود.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل و تجهیز مزرعه پرورش ماهی گرم آبی در بندرگز با اعتبار یک میلیارد و 385 میلیون ريال و اشتغالزایی مستقیم 33 نفر و غیرمستقیم 66 نفر از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت است.

مدیرکل شیلات گلستان با اشاره به طرح اصلاح، مرمت، تجهیز و تکمیل دو مزرعه پرورش ماهی گرمابی در کردکوی، گفت: این دو طرح در روستای نیازآباد و با اعتبار دو میلیارد و 665 میلیون ريال و اشتغالزایی مستقیم هفت نفر و و غیرمستقیم 14 نفر یکی دیگر از طرح هایی است که به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در هفته دولت یک طرح احداث مزرعه پرورش ماهی گرم آبی در بندرترکمن با اعتبار یک میلیارد ريال و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم شش نفر کلنگ زنی می شود.

پاسندی اظهار امیدواری کرد، این طرح امسال مورد بهره برداری قرار گیرددیدگاه خود را بیان کنید