افزایش 28 درصدی ارزش صادرات آبزیان در پنج ماه نخست امسال

افزایش 28 درصدی ارزش صادرات آبزیان در پنج ماه نخست امسال

افزایش 28 درصدی ارزش صادرات آبزیان در پنج ماه نخست امسال

سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
Tuesday, March 2, 2021

افزایش 28 درصدی ارزش صادرات آبزیان در پنج ماه نخست امسال

۱۳۹۲/۰۶/۱۲

افزایش 28 درصدی ارزش صادرات آبزیان در پنج ماه نخست امسال
مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: از ابتدای سال تا کنون ارزش صادرات آبزیان از استان نسبت به مدت مشابه پارسال 28 درصد افزایش داشته است.
قدرت میرزاده افزود: در این مدت چهار هزار و ۷۰۰ تن آبزی به ارزش ۱۷ میلیون و۸۷۲ هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است.
وی با بیان اینکه افزایش تقاضا در خارج از کشور،افزایش تولید و قیمت محصولات شیلاتی از مهمترین دلایل افزایش صادرات است عنوان کرد: ماهی یال اسبی ،میگوی پرورشی، مارماهی ،اسکوئید، ماهی مرکب بیشتر آبزیان صادراتی هستند.
مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: بیشترین ارزش صادرات مربوط به میگوی پرورشی است و ماهی یال اسبی نیز بیشترین میزان وزنی صادرات را به خود اختصاص داده است.
میرزاده با اشاره به اینکه این آبزیان به کشورهای امارات عربی متحده ، تایلند ، ویتنام و چین صادر شده است، پیش بینی کرد: تا پایان سال ۱۶ تا ۱۷ هزارتن آبزی از استان به خارج از کشور صادر شود.
هرمزگان ۴۰ کارخانه فراوری و بسته بندی آبزیانی صادراتی ورتبه نخست صید در کشور را دارد.
افتتاح کتابخانه عمومی روستای زیارت بندرعباس در هفته دولت

به مناسبت هفته دولت کتابخانه عمومی شهید منصور اسفندی روستای زیارت سید سلیمان شهرستان بندرعباس با حضور فرماندار بندرعباس به بهره برداری رسید.
با حضور فرماندار بندرعباس و مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان و جمعی از مسئولین، کتابخانه عمومی روستای زیارت سید سلیمان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
محسن زینلی تختی در مراسم افتتاح این کتابخانه گفت: این کتابخانه از سوی دهیاری روستای زیارت به اداره کل کتابخانه های عمومی استان واگذار شده است که به پیشنهاد اهالی روستا کتابخانه به نام شهید منصور اسفندی از شهدای روستا نام گذاری گردید.
وی در ادامه بیان کرد: کتابخانه شهید منصور اسفندی در روستای زیارت، قابلیت جذب اهالی روستا به کتاب و کتابخوانی را دارد و می تواند مرکزی علمی و فرهنگی برای روستا باشد.
زینلی تختی ضمن تشکر از حضور فرماندار بندرعباس در مراسم افتتاحیه اظهار داشت: واگذاری ساختمانی از سوی دهیاری و اهالی روستای زیارت به کتابخانه عملی قابل تحسین است و بیانگر توجه و نگاه ویژه اهالی روستا به فرهنگ مطالعه در توسعه روستا hsj.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص سرانه فضای کتابخانه گفت: با بهره برداری از این کتابخانه 120 مترمربع به سرانه فضای کتابخانه ای استان افزوده شد، تلاش کتابخانه های عمومی استان بر این است که در آینده ای نزدیک در روستاها فضاهای کتابخانه ای ایجاد شود که عموم روستائیان به کتاب دسترسی آسانی داشته باشنددیدگاه خود را بیان کنید