تصویب ساخت 300 موج‌شکن در سواحل جنوبی ایران

تصویب ساخت 300 موج‌شکن در سواحل جنوبی ایران

تصویب ساخت 300 موج‌شکن در سواحل جنوبی ایران

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
Saturday, September 19, 2020

تصویب ساخت 300 موج‌شکن در سواحل جنوبی ایران

//

خبرگزاری فارس: فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: ساخت 300 موج‌شکن در سواحل جنوبی ایران به تصویب رسیده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی رزمجو سه‌شنبه شب در آیین آغاز ساخت موج‌شکن در دلوار اظهار کرد: موج‌شکن دلوار با بازوی دسترسی به طول یک‌هزار و 880 متر، بازوی اصلی 750 متر و بازوی فرعی 350 متر و به مساحت 7 هکتار ساخته می‌شود.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: برای اجرای این طرح که به دست قرارگاه خاتم الانبیا در مدت یک سال اجرا می‌شود، 100 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
رزمجو اضافه کرد: ساخت 300 موج‌شکن در سواحل جنوبی ایران به تصویب رسیده که 30 موج‌شکن با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی و شیلات در استان بوشهر ساخته می‌شود.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: احداث موج‌شکن در 30 نقطه ساحلی استان بوشهر با هدف محرومیت‌زدایی و کمک به مردم محروم در دست اجرا است.
رزمجو افزود: سازندگی و محرومیت‌زدایی از آرمان‌های انقلاب است و حمایت و کمک به مردمی که همواره در امواج پرتلاطم خلیج فارس هم صید و صیادی و هم از مرزهای آبی کشور دفاع می‌کنند رسالت و وظیفه انقلابی برای همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی است.
وی اضافه کرد: پس از دفاع مقدس سازندگی به ویژه در نقاط دور افتاده مهم‌ترین برنامه‌های سپاه پاسداران بوده تا از این طریق به آرمان‌های انقلاب مبنی بر توسعه و عمران کشور جامه عمل پوشیده شود.
رزمجو اظهار کرد: با بهره‌برداری از این موج‌شکن 100 شناور صیادی، 40 شناور تجاری و 80 قایق صیادی از مزایای آن بهره‌مند می‌شونددیدگاه خود را بیان کنید