علل عدم سرمايه‌گذاري در بخش شيلات بررسي شد

علل عدم سرمايه‌گذاري در بخش شيلات بررسي شد

علل عدم سرمايه‌گذاري در بخش شيلات بررسي شد

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
Saturday, September 19, 2020

علل عدم سرمايه‌گذاري در بخش شيلات بررسي شد

//

وزير جهاد كشاورزي با حضور در جلسه كميسيون كشاورزي ضمن پاسخ به سئوالات نمايندگان، موضوعاتي چون سند نداشتن برخي از زمين‌هاي منابع طبيعي و عدم خريد تضميني پنبه از سوي دولت را مورد بررسي قرار داد.

عيسي جعفري، سخنگوي كميسيون كشاورزي مجلس به خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسن) اظهار كرد: موضوع تعلل وزارت جهاد كشاورزي در خصوص زمين‌هاي منابع طبيعي كه سند نداشته و منجر به سوء استفاده افراد زمين‌خوار شده با حضور وزير جهاد كشاورزي مورد بررسي قرار گرفت.

وي با اشاره به بررسي علل عدم سرمايه گذاري در بخش شيلات خاطرنشان كرد: با توجه به اين كه ظرفيت پرورش بعضي از انواع ماهي‌ درآب‌هاي خليج فارس و حوزه خوزستان وجود دارد، مشاهده مي‌شود كه همان نوع ماهي به كشور وارد مي‌شود كه نتيجه‌اي جز خروج‌ ارز و جلوگيري از اشتغال در برندارد.

سخنگوي كميسيون كشاورزي افزود: هم‌چنين موضوع خريد تضميني پنبه با حضور وزير جهاد كشاورزي بررسي شد و مطرح شد كه كشاورزان از دولت گله‌مند هستند كه چرا نسبت به خريد پنبه اقدامي نكرده كه منجر به آسيب در بخش كشاورزي شده است.

وي گفت: عدم اجراي برخي پرژه‌هاي آب ـ خاكي كه پيش از اين قول‌هايي نسبت به آنها داده شده بود، اما به دلايلي عملياتي نشده بود از ديگر موضوعات مطرح دراين جلسه بوددیدگاه خود را بیان کنید