20 درصد ماهیان گرمابی کشور در رامسر پرورش می یابند

20 درصد ماهیان گرمابی کشور در رامسر پرورش می یابند

20 درصد ماهیان گرمابی کشور در رامسر پرورش می یابند

جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
Friday, October 22, 2021

20 درصد ماهیان گرمابی کشور در رامسر پرورش می یابند

۱۳۹۲/۰۷/۰۶


خبرنگار مهر، حسن حبیب نژاد بعد از ظهر جمعه در آیین افتتاح مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در رامسر افزود: در زمینه پرورش ماهیان قزل آلا مازندران رتبه دوم کشور را دارد و پرورش آبزی پروری با توجه به همت سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت دولت در سال بیش از 60 تن است و ما می توانیم در استان توسعه متوازن و پایدار داشته باشیم و نه با شتاب زیاد که دچار مشکل شده یا بصورت کند که نتوانیم به اهداف خود برسیم.

حبیب نژاد اضافه کرد: گام اول شناخت وضع موجود استان و ظرفیت ها برای آبزی پروری است چرا که باید بدانیم چه امکاناتی داریم و در گام بعدی نیز برنامه ریزی بر اساس طرح و برنامه صورت گیرد و این رویکردی است که در استان دنبال می کنیم تا به افق 1404 برسیم.

مدیرکل شیلات مازندران ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که استان مازندران در راستای پرورش ماهی خاویاری و سایر گونه های ماهی از ظرفیت بیسار بالایی برخوردار است.

وی عنوان کرد: در سال های اخیرحدود چهار هزار تن افزایش تولید آبزی پروری داشتیم و این توسعه اگر با برنامه ریزی در زمینه صادرات همراه نشود امکان دارد با تهدید های پیش بینی نشده روبرو شویم، لذا باید بدنبال جذب بازار های جهانی و صادرات باشیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به فرصت های شغلی دریایی اشاره کرد و گفت : یکی از این فرصت ها استفاده از اراضی نزدیک به ساحل دریا و پرورش ماهیان مختلف است که در برخی از شهرستان های استان از جمله رامسر جانمایی شده است و در این زمینه شیلات این آمادگی را با تمام توان در زمینه تخصص های لازم با رعایت استاندار د های بین المللی برای کسانی که حدود 50 درصد آورده شخصی برای ایجاد مزرعه پرورش ماهی داشته باشند دارد.

این مقام مسئول گفت : فرصت دیگری که در استان مازندران وجود دارد ، وجود آب شور در دریای خزر برای آبزی پروری است که باید در این زمینه استفاده بهینه شود چرا که این موارد از جمله ظرفیت های بالای استان مازندران است و در این زمینه باید فعالیت تخصصی انجام داد.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت : ما در استان مازندران به دنبال این هستیم تا همه ظرفیت های غیر فعال را با هدف تولید ثروت فعال کنیم که این هدف ایجاد ثروت و اشتغال را با همت جوانان منطقه به بار می نشانیمدیدگاه خود را بیان کنید