صيد 507 تن ميگو در آبهاي هرمزگان

صيد 507 تن ميگو در آبهاي هرمزگان

صيد 507 تن ميگو در آبهاي هرمزگان

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

صيد 507 تن ميگو در آبهاي هرمزگان

//

واحد مرکزی خبر/ اجتماعی 507 تن میگو از آغاز فصل صید میگو تاکنون از محدوده آبهای هرمزگان صید شده است.

صید میگو از 18 مهر در 6 صیدگاه هرمزگان بطول هزار و 430 کیلومتر مربع آغاز شده است و 40 روز ادامه دارد.صیدگاههای هرمزگان از کوهستک تا سیریک، سیریک- کلاهی ، کلاهی –دارسرخ، دارسرخ- هرمز، هرمز- کشتی سوخته و کشتی سوخته تا تولا است.

مدیرکل شیلات هرمزگان پیش بینی کرد: امسال هزار و 480 تن میگو از نوع موزی از آبهای محدوده هرمزگان صید شود.آقای میرزاده افزود:920 تن از میگوهای صید شده از نوع درشت و بقیه سرتیز است.

میگوی سرتیز ، میگوهای ریز و کوچکی است که بدلیل طعم و مزه خوب آن مردم هرمزگان بیشتر در پخت غذا از آن استفاده می کنند.دو هزار و 300 صیاد با 200 فروند لنج و قایق در هرمزگان میگو صید می کنند.

مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: میگوهای صید شده از دریا بدلیل کیفیت و تقاضای خوب بازار در استان و کشور مصرف می شود و جنبه صادراتی ندارد.میرزاده گفت: پارسال بیش از 823 تن میگوی پرورشی به ارزش بیش از 4 میلیون و 117 هزار دلار به کشورهای امارات عربی متحده، کویت و ایتالیا صادر شد.

هرمزگان رتبه نخست صادرات آبزیان را دارد.

میگوی پرورشی ، ماهیان غیر خوراکی شامل یال اسبی، ماهی مرکب، اسکوئید، فانوس ماهی، مارماهی، و شبه شوریده آبزیان صادراتی بود که پارسال به خارج از کشور صادر شددیدگاه خود را بیان کنید