رهاسازی 130 هزار قطعه ماهی در آب‌های طبیعی

رهاسازی 130 هزار قطعه ماهی در آب‌های طبیعی

رهاسازی 130 هزار قطعه ماهی در آب‌های طبیعی

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

رهاسازی 130 هزار قطعه ماهی در آب‌های طبیعی

//

خبرگزاری فارس: مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 130 هزار قطعه ماهیان گرمابی در منابع آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی استان قزوین رهاسازی شد

خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، یوسف جلوخانی بیان کرد: در راستای توسعه آبزی‌پروری و تولید ماهی بیش از 130 هزار قطعه انواع ماهیان گرمابی در منابع آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی این استان رهاسازی شده است.
وی ادامه داد: این ماهی‌ها از نوع  کپور و آمور با وزن متوسط 500 گرم است که در منابع آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی شهرستان‌های قزوین، البرز، آبیک، بوئین زهرا و تاکستان رها شده است.
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: این طرح در راستای خودکفایی خانوار روستایی‌، اشتغال‌زایی و ترویج فرهنگ مصرف آبزیان و افزایش تولید آبزیان در استان  انجام شده است.
وی اعلام کرد: این سازمان در راستای توسعه آبزی‌پروری در استان‌های داخلی با رهاسازی بچه ماهیان سردآبی و گرمابی در تمام سیستم‌های پرورشی استان گامی مهم در راستای بهبود مدیریت در آب‌های داخلی همگام با افزایش تولید و مصرف در استان‌های غیر ساحلی برداشته است.
جلوخانی تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیت در مناطق و همسویی آن با نرخ بیکاری و بهره‌گیری بهینه از اراضی و منابع آبی در راستای ساختار اقتصادی در منطقه آبزی‌پروری به عنوان ضرورت یک حرفه حیاتی، یک شغل مفید و یک اقدام شرافتمندانه قابل توجه است.
همچنین به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از آغاز کشت کلزا در سطح مزارع زیرپوشش این مدیریت در شهرستان البرز‌ خبر داد.
کوروش کشاورز افزود: در سال جاری بیش از 815  هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زیر کشت محصول کلزا رفته است و رعایت تناوب، حفظ حاصلخیزی خاک، کنترل آفات و بیماری‌های مهم غلات از جمله مزایای کشت کلزا است که امیدواریم امسال با استقبال زارعین  سطح زیر کشت این محصول استراتژیک و مهم افزایش یابد.
وی عنوان کرد: این امر نوید‌بخش حرکت به سمت خودکفایی در تولید محصول کلزا و تأمین نیاز کشور به تولید روغن استدیدگاه خود را بیان کنید