تخصيص100 ميليارد تومان از بودجه 90 به صنعت ميگو

تخصيص100 ميليارد تومان از بودجه 90 به صنعت ميگو

تخصيص100 ميليارد تومان از بودجه 90 به صنعت ميگو

پنج‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
Thursday, September 24, 2020

تخصيص100 ميليارد تومان از بودجه 90 به صنعت ميگو

//

رييس سازمان شيلات ايران: بر اساس بسته حمايتي مصوب صنعت ميگو، 100 ميليارد تومان اعتبار از بودجه امسال براي اين صنعت اختصاص يافته است

غلامرضا رازقي - معاون وزير كشاورزي - در گفت‌وگو با خبرنگار دامپروري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: بسته حمايتي صنعت ميگو تصويب شده، اما به دليل دو مشكل حقوقي در حال رفع و بررسي در معاونت حقوقي رياست جمهوري است كه پس از نهايي‌ شدن سريعا اجرايي خواهد شد.

وي با تاكيد بر رفع سريع مشكل موجود در اين بسته حمايتي، گفت: در اين بسته بدهي‌هاي سررسيد و جرايم پرورش‌دهندگان ميگو در بودجه سال 90 پيش‌بيني شده است و بقيه آن قطعا در سال آينده لحاظ مي‌شود.

به گفته‌ي رازقي تا زمان تصويب بسته حمايتي، سود و جرايم ديركرد وام پرورش‌دهندگان ميگو 140 ميليارد تومان بوده كه 100 ميليارد تومان آن در بودجه سال 90 پيش‌بيني شده و هر ميزان كه باقي بماند به روز محاسبه مي‌شود و در بودجه سال 91 قطعا لحاظ خواهد شد.

رييس سازمان شيلات ايران تصريح كرد: 100 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده فقط مختص بدهي سود و جرايم وام پرورش‌دهندگان ميگو است.

وي گفت: با توجه به اين‌كه اعتبار اجراي اين بسته‌ي حمايتي در بودجه امسال تامين شده است، در صورت نهايي ‌شدن مصوبه و رفع مشكل آن به‌زودي اجرايي خواهد شد و مشكل اعتباري ندارد.

رازقي تاكيد كرد: اين بسته حمايتي به جديت از سوي سازمان شيلات پيگيري مي‌شود تا آثار آن در توليد سال آينده مشاهده شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي اظهار كرد: سال گذشته شش هزار و 200 تن ميگو از مزارع پرورشي كشور برداشت شد كه امسال با 20 درصد افزايش به بيش از هشت هزار تن خواهد رسيد و سال آينده قطعا 30 درصد افزايش توليد خواهيم داشت.

وي تصريح كرد: با اجراي اين بسته‌ي حمايتي، توليد روند افزايشي خواهد داشت اما افزايش آن نيازمند آماده شدن زيرساخت‌هاست.

رييس سازمان شيلات ايران گفت: تا پايان برنامه‌ي پنجم توسعه بايد ظرفيت توليد ميگوي كشور به 50 هزار تن برسد.

رازقي اظهار كرد: بيشترين مشكل توليد ميگو كمبود نقدينگي و بدهي است كه با تصويب بسته‌ حمايتي اين مشكل حل شده است.

به گفته معاون وزير جهاد كشاورزي براساس اين بسته حمايتي كه سوم مهرماه امسال مصوب شده، سود و جرايم ديركرد وام پرورش‌دهندگان ميگو بخشيده شده و توليدكنندگان پس از دو سال تنفس در اقساط هشت ساله اصل وام خود را مي‌پردازند


دیدگاه خود را بیان کنید