پلاکاردهای اهوازی‌ها برای کارون / گ

پلاکاردهای اهوازی‌ها برای کارون / گ

پلاکاردهای اهوازی‌ها برای کارون / گ

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

پلاکاردهای اهوازی‌ها برای کارون / گ

۱۳۹۲/۰۸/۱۲

پلاکاردهای اهوازی‌ها برای کارون
فرارو- جمعی از مردم اهواز در اعتراض به اقدام انتقال آب رودخانه کارون به زاینده رود که سبب خشکسالی در این شهر می شود بعد از ظهر جمعه در ساحل این رودخانه زنجیره انسانی تشکیل دادند.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است در این مراسم نمادین که با حضور صدها نفر از زنان ، مردان و جوانان شهر اهواز برگزار شد ،جامعه هنری استان خوزستان حضورچشم گیری داشتند.

آنان پیش از آغاز این مراسم ازبالای پل سفید اهواز، ظرف های حاوی آب را بصورت نمادین در حمایت از کارون و رفع مشکل کاهش آب این رودخانه به داخل این روخانه ریختند.

در این مراسم بار دیگر جوانان، زنان و مردان شهر اهواز درحالی که پلاکاردهایی به زبان فارسی و عربی و با مضامین «کلنا لِکارون»، «هوا را از من بگیر، کارون را نه»، «کارون را نجات می دهیم»، «کلنا کارون»، «نحن معاک یا کارون»، «کارون، شاهرگ ایران زمین»، «بلروح بلدم نفدیک یا کارون» مراتب اعتراض خود را نسبت به طرح انتقال آب کارون(بهشت آباد) نشان دادند.

تجمع کنندگان با در دست گرفتن پلاکاردی از عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان و سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان برای حمایت از زنجیره انسانی و حفظ امنیت این مراسم تشکر کردند.

این زنجیره انسانی عصر جمعه راس ساعت 17 از محل کتابخانه مرکزی (پارک دولت ) واقع درساحل رود کارون دراهواز در سکوت شروع شد و در ساعت 18 و 30 دقیقه خاتمه یافت.

عکس های عبدلوهاب کروشاوی عکاس مهر از تجمع دیروز و پلاکاردهایی که مردم این شهر در اعتراض به انتقال آب کارون نوشته اند را در زیر می بینید


 

 دیدگاه خود را بیان کنید