راه‌اندازی تور گردشگری شیلات در گیلان

راه‌اندازی تور گردشگری شیلات در گیلان

راه‌اندازی تور گردشگری شیلات در گیلان

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

راه‌اندازی تور گردشگری شیلات در گیلان

۱۳۹۲/۰۸/۲۴


پورهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به حجم سفر گردشگران در ایام تعطیل به گیلان اظهار کرد: خانواده‌ها با فرا رسیدن تعطیلات خود را مهیای ایرانگردی می‌کنند و بیشترین سفرها به گیلان در ایام عید و تابستان است.
وی، ورود گردشگران در عید نوروز را از 25 اسفند تا 18 فروردین هر سال به گیلان اعلام کرد و افزود: دو مقطع زمانی در تابستان اوج سفر گردشگران به استان است.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، اوج سفر گردشگران را قبل از آغاز ماه مبارک رمضان به گیلان دانست و بیان کرد: بیشترین حجم گردشگران با آغاز تعطیلات عید سعید فطر وارد استان می‌شوند.
پورهادی، با بیان اینکه بیشترین ورودی مسافران از آغاز عید سعید فطر تا اوایل مهر ماه به استان است، تصریح کرد: گیلان ظرفیت‌های مختلفی در بحث گردشگری دارد.
وی به راه‌اندازی تورهای گردشگری مختلف در فصل‌های مختلف سال در گیلان اشاره کرد و گفت: تورهای گردشگری به صورت کیفی در استان راه‌اندازی می‌شود.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، بازدید از تالاب‌ها و پرنده‌نگری را از جمله تورهای گردشگری در فصل‌های پاییز و زمستان در گیلان عنوان کرد و یادآور شد: تورهای مذکور به صورت منسجم و هدفمند راه‌اندازی می‌شوند.
پورهادی از راه‌اندازی تور گردشگری شیلات به منظور بازدید گردشگران از پره‌های صیادی در این استان خبر داد و اظهار کرد: گردشگران از ساحل، پره‌های صیادی و محور گردشگری گیسوم بازدید می‌کنند ضمن اینکه رنگ درختان در فصل پاییز دارای جلوه ویژه‌ای در گیلان است.
وی، بازدید از شهرک تاریخی ماسوله را یکی از مناطق هدف گردشگری در گیلان دانست و خاطرنشان کرد: گردشگران داخلی و خارجی در تمام سال به شهرک تاریخی مذکور سفر می‌کنند.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله را در افزایش گردشگران تأثیرگذار خواند و بیان داشت: گردشگران خارجی قبل از سفر به ایران اگر شهرک تاریخی ماسوله را یکی از آثار ثبت شده جهانی بدانند، هدفمند وارد این شهرک می‌شونددیدگاه خود را بیان کنید