تولید غذای جدید برای میگوهای پرورشی در بوشهر

تولید غذای جدید برای میگوهای پرورشی در بوشهر

تولید غذای جدید برای میگوهای پرورشی در بوشهر

سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
Tuesday, October 19, 2021

تولید غذای جدید برای میگوهای پرورشی در بوشهر

۱۳۹۲/۰۸/۲۴


آئین جمشید در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم از بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی در کشور است اظهار کرد: بیش از 60 درصد میگوی کشور در استان بوشهر تولید می شود.
وی تصریح کرد: امسال پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر تا پایان فصل برداشت بیش از 10 هزار تن میگو برداشت می‌کنند که بی‌سابقه بوده است.
رئیس پژوهشکده میگو از تولید غذای گیاهی برای میگوهای پرورشی خبرداد و گفت: پژوهشگران این پژوهشکده برای تغذیه آسان و کم هزینه به غذای جدیدی برای تغذیه میگو‌ی پرورشی دست یافتند.
وی پروتئین این غذا را 42 درصد بیش تر از غذاهایی کارخانه‌ای دانست و گفت: کاهش 30 درصدی هزینه در کنار افزایش تولید و بهره‌وری از مزایای غذای گیاهی میگوی پرورشی است.
آئین جمشیدبا بیان اینکه این غذا را کارشناسان این پژوهشکده تولید و در ایستگاه تحقیقاتی حله آن را آزمایش کرده‌اند افزود: با جایگزین کردن غذای گیاهی، تولید میگوی پرورشی بیش از چهار برابر می‌شود به‌طوری‌که از هر هکتار به جای سه تن 14 تن میگو می‌توان برداشت کرد.
وی گفت باتوجه به ظرفیت تولید 10هزار تنی میگوی پرورشی در سال در استان بوشهر با جایگزین کردن غذای جدید می‌توان هزینه قیمت تمام شده میگو را 12 تا 18 میلیارد تومان برای پرورش دهندگان میگو در استان بوشهرکاهش داددیدگاه خود را بیان کنید