استحصال 503 كيلو خاويار در سال جاري

استحصال 503 كيلو خاويار در سال جاري

استحصال 503 كيلو خاويار در سال جاري

باربری چاپ کارت ویزیت
جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
Friday, December 9, 2016

استحصال 503 كيلو خاويار در سال جاري

//

مدير امور ماهيان خاوياري استان گيلان گفت: ميزان صيد ماهيان خاوياري در صيد پاييزه تاکنون حدود 223 کيلوگرم خاويار و 1700 کيلوگرم گوشت است.
اسحاق شعباني در گفت‌وگو با ايسنا اظهار داشت: صيد فصل پاييزه سال جاري در راستاي سياست‌هاي دولت که توسط بخش خصوصي انجام شده است با تلاش 8 شرکت پيمانكاري صيادي در قالب 80 فروند قايق و 240 نفر صياد در طول نوار ساحلي گيلان از آستارا تا چابکسر مشغول به فعاليت است.
وي ادامه داد: ميزان صيد تاکنون در فصل صيد پاييزه بالغ بر 223 کيلوگرم خاويار و 1700 کيلوگرم گوشت است که شاهد افزايش و يا کاهش قابل ملاحظه‌اي نسبت به سال گذشته نبوده‌ايم و از ابتداي سال جاري بالغ بر 503 کيلوگرم خاويار و 3200 کيلوگرم گوشت استحصال شده است که در مقايسه با مدت مشابه، 5 درصد خاويار و 12 درصد گوشت افزايش داشته است.
اسحاق شعباني افزود: با توجه به وجود بزرگترين مرکز تکثير و پرورش ماهيان خاوياري در اين استان و همچنين کاهش شديد ذخاير اين گونه با ارزش آبزي، اهداف اقتصادي اهميت خود را از دست داده است و غالب صيد صيادان با هدف تامين مولد جهت بازسازي ذخاير، به صورت زنده تحويل مرکز تکثير و بازسازي ذخاير شهيد دکتر بهشتي مي‌شود تا تبديل به بچه ماهي و در دريا رهاساز شده که اين امر ارزش اقتصادي بالاي شيلاتي دارد.
وي خاطرنشان کرد: از مهمترين مشکلات اين بخش کاهش شديد ذخاير ماهيان خاوياري در دريا و حضور صيادان غيرقانوني است که در اين راستا اداره کل شيلات گيلان و يگان حفاظت منابع آبزيان همکاري بسيار خوبي در جهت رفع اين مشکل دارند.
اسحاق شعباني در پايان خاطرنشان کرد: از برنامه‌هاي آتي اين شرکت در راستاي تامين پروتئين مورد نياز کشور و ايجاد اشتغال شرکت مادر تخصصي خدمات کشاورزي، واگذاري اراضي مازاد صيدگاه‌هاي ساحلي جهت پرورش ماهيان خاوياري به افراد و سرمايه‌گذاران واجد شرايط در دستور کار دارددیدگاه خود را بیان کنید

فیلمهای جالب شیلاتی خود را جهت درج در این قسمت ایمیل فرمایید