بازپرداخت وام ميگوكاران تا سال 1391 استمهال مي‌شود

بازپرداخت وام ميگوكاران تا سال 1391 استمهال مي‌شود

بازپرداخت وام ميگوكاران تا سال 1391 استمهال مي‌شود

سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
Tuesday, August 3, 2021

بازپرداخت وام ميگوكاران تا سال 1391 استمهال مي‌شود

//

رييس سازمان شيلات ايران اعلام كرد: بر اساس آنچه در بسته حمايتي ميگوكاران در دولت به تصويب رسيده، وام‌هاي آنها تا سال 1391 استمهال مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، غلامرضا رازقي گفت: هنوز برداشت ميگو در برخي از استانها به اتمام نرسيده و پيش‌بيني مي‌شود كه امسال ميزان توليد جلوتر از برنامه باشد.

وي افزود: مطابق برنامه افزايش 20 درصدي توليد ميگو پيش‌بيني شده بود، اما با اين وضعيت احتمال افزايش 30 درصدي توليد نيز وجود دارد.

رازقي خاطرنشان كرد: با وجود آنكه مشكل ميگوكاران در زمينه وام‌هايشان و استمهال آن همچنان وجود دارد، اما با حمايت‌ها و بسته‌هاي حمايتي كه به تصويب دولت رسيده و در حال نهايي شدن است، پيش بيني مي‌شود كه وضعيت بهبود يابد.

معاون وزير كشاورزي اظهار كرد:‌ مطابق آنچه در بسته حمايتي ميگوكاران آمده است، بسياري از كساني كه كار پرورش ميگو را رها كرده بودند، در حال بازگشت به فعاليت سابق خود هستند.

وي تصريح كرد: قرار است وام‌هاي ميگوكاران با اعتباري كه در بسته حمايتي پيش‌بيني شده است تا پايان سال جاري و سال 1391 استمهال شود.

رييس سازمان شيلات ايران گفت: اين سازمان با برگزاري جلساتي در راستاي اجرايي كردن بسته حمايتي در حال انجام برنامه‌ريزي‌هاي لازم است. برق‌دار شدن سايت‌هاي ميگو و گنجاندن وام‌هاي ميگوكاران در قالب بسته‌هاي حمايتي از مصوباتي است كه به زودي نهايي خواهد شد.

وي درباره حجم سرمايه گذاري در بخش شيلات، گفت: استقبال سرمايه‌گذاران بخش خصوصي باعث رشد توليد در بخش شيلات به خصوص پرورش ماهي در قفس شده است و اين امر نشان مي‌دهد كه دولت نيز اعتبارات خوبي را در قانون بودجه به صورت تسهيلات تصويب كرده است.

وي افزود: حدود 260 ميليارد تومان تسهيلات براي بخش شيلات پيش‌بيني شده كه تا پايان سال اختصاص خواهد يافت.

به گفته رازقي، اختصاص تسهيلات عاملي حمايتي براي توليدكنندگان و به خصوص سرمايه گذاران بخش خصوصي است.

معاون وزير كشاورزي پيش‌بيني كرد كه ميزان توليد آبزيان با ورود بخش خصوصي و سرمايه گذاري آنها از افزايش قابل توجهي برخوردار شوددیدگاه خود را بیان کنید