‌تولید آبزیان لرستان 20 هزار تن است

‌تولید آبزیان لرستان 20 هزار تن است

‌تولید آبزیان لرستان 20 هزار تن است

جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
Friday, October 22, 2021

‌تولید آبزیان لرستان 20 هزار تن است

۱۳۹۲/۱۰/۱۶

‌تولید آبزیان لرستان 20 هزار تن است
(ایسنا)، منطقه لرستان، مهرداد غضنفری امرایی در جمع خبرنگاران بیان کرد: برنامه‎های کاری خود را در هفت محور دنبال خواهیم کرد که اولویت اول بهبود منابع آب و خاک استان از طریق تجهیز، نوسازی و یکپارچه‎سازی اراضی، راه‎اندازی ایستگاه‎های پمپاژ معطل و توسعه سیستم‎های آبیاری تحت فشار است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برنامه‎های کاری خود را در هفت محور دنبال خواهیم کرد
وی اضافه کرد: بهبود وضعیت مکانیزاسیون از نظر درجه و ضریب آن با جایگزینی ناوگان فرسوده و ورود ماشین‎آلات، دستگاه‎های جدید و سایر دنباله‎بندها و ادوات مدرن به بخش کشاورزی از دیگر اقدامات است.
مهندس غضنفری امرایی ادامه داد: افزایش تولیدات دامی و آبزیان از دیگر اهداف بوده که در این راستا طرح‎های زیادی مدنظر است، احداث واحد صنعتی، ایجاد طرح تعادل دام و مرتع، پیگیری طرح‏‎های احداث شده قبلی به منظور ساماندهی آنهاست.
رئیس جهاد کشاورزی لرستان افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید آبزیان استان20 هزار تنی بوده که با مطالعاتی که انجام شده زمینه 50 هزار تن دیگر فراهم شده و در صورت تأمین اعتبار به مرحله اجرا می‎رسد؛ البته مباحث زیست محیطی آن نیز باید در نظر گرفته شود. مکانیزه کردن طرح‎های شیلاتی نیز مدنظر است.
وی گفت: افزایش تولید محصولات باغی از طریق جایگزینی باغاتی که از نظر ثمردهی کیفیت آنها پایین آمده، یکجا کاری باغات در حاشیه رودخانه‎ها و اراضی شیب‎دار و مکانیزه کردن آنها نیز در برنامه کاری سازمان خواهد بود.
غضنفری امرایی تصریح کرد: توجه ویژه به بیمه محصولات کشاورزی از دو منظر تنوع گسترش محصولات و توجه به بیمه درآمدی از آرمان‎های سازمان بوده، بیمه هزینه‎ای انصاف نبوده و باید دورنمای تولید و درآمد صورت بگیرد نه هزینه‎ای که صورت گرفته است.
رئیس جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: توسعه صنایع تبدیلی، تکمیل و گسترش آن به منظور تکمیل پروسه تولید در جهت ایجاد اشتغال و ارزش افزوده برای افزایش درآمد از دیگر اقدامات است که در این راستا بررسی جامعی در زمینه مکان‎یابی این صنایع یکی از چالش‎های پیش‌رو بوده و گاهاً دیده می‎شود تولید محصول در یک نقطه ،اما استقرار صنعت تبدیلی آن در جایی دیگر است که این به صرفه نیست و باید با بالا بردن سطح منفعت واحدهای از قبل احداث شده این مشکل را مرتفع کرد.
وی یادآور شد: امید می‎رود با حمایت مجموعه وزارت و استاندار عملگرای استان بتوانیم این اهداف سازمان را به اجرا درآوریمدیدگاه خود را بیان کنید