صیادان و کشاورزان بوشهری تسهیلات بانکی دریافت می کنند

صیادان و کشاورزان بوشهری تسهیلات بانکی دریافت می کنند

صیادان و کشاورزان بوشهری تسهیلات بانکی دریافت می کنند

پنج‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
Thursday, September 24, 2020

صیادان و کشاورزان بوشهری تسهیلات بانکی دریافت می کنند

//

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: صیادان و کشاورزان بوشهری تسهیلات بانکی برای بهینه سازی مصرف انرژی شناورهای صیادی و موتورپمپهای دیزلی چاه دریافت می کنند

سید محسن معروف بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: هم اکنون با همکاری مدیریت امور شعب بانک کشاورزی استان و پیگیری به عمل آمده توسط این سازمان متقاضیان در حال معرفی و تشکیل پرونده هستند.

وی افزود: در این راستا در مجموع 27 میلیارد ریال تسهیلات جهت بهینه سازی مصرف انرژی شناورهای صیادی تامین شده که بر حسب ظرفیت شناور صیادی اعم از لنج و قایق مبلغ تسهیلات متناسب در اختیار صیادان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه سهم استان بوشهر از محل اعتبارات بهینه سازی مصرف انرژی موتور پمپهای دیزلی مبلغ 15 میلیارد و 600 میلیون ریال است، گفت: مبلغ تسهیلات مذکور برای هر کدام ازمتقاضیان مبلغ 20 میلیون ریال خواهد بود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه این تسهیلات بدون نیاز به ضامن قابل پرداخت خواهد بود، افزود: تخصیص سهیمه سوخت ماهیانه به عنوان ضمانت بازپراخت تسهیلات یادشده خواهد بود.

معروف یادآورشد: برای سهولت دسترسی کشاورزان به تسهیلات چنانچه موتور پمپی فاقد پروانه چاه باشد، اخذ تاییدیه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کفایت می کند.

وی خواستارمراجعه فوری متقاضیان معرفی شده به شعب بانک بدلیل معرفی تعداد کثیری از کشاوزران و صیادان به بانک و تعیین مهلت زمانی برای اخذ این تسهیلات شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: کشاورزان و صیادانی که تاکنون به بانک معرفی نشده اند به مدیریت جهاد کشاورزی و ادارات شیلات شهرستانها مراجعه کننددیدگاه خود را بیان کنید