تأسیس 63 مرکز آموزش علمی کاربردی

تأسیس 63 مرکز آموزش علمی کاربردی

تأسیس 63 مرکز آموزش علمی کاربردی

پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
Thursday, August 5, 2021

تأسیس 63 مرکز آموزش علمی کاربردی

//

 

15/4/1390

تابناک : رئیس سازمان ملی مهارت و فناوری گفت: مجوز ایجاد 63 مرکز جامع علمی ـ کاربردی در همه استانهای کشور صادر شده است که برخی از این مراکز فعالیت خود را با پذیرش دانشجو آغاز کرده اند.

آقای پورعباس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر با بیان اینکه این مراکز در راستای اجرای ماده 21 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و مأموریت های سازمان ملی مهارت و فناوری درخصوص ایجاد نظام جامع آموزش مهارت ایجاد می شود افزود: تا مهر امسال همه مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی دانشجوی مهارتی پذیرش می کنند.

وی، ارتقای آموزش های دانشگاهی در سطوح مهارتی و پیوند آموزش های دانشگاهی با نیازهای بازار کار را از جمله اهداف ایجاد مراکز آموزش علمی ـ کاربردی تخصصی فنی و حرفه ای بیان کرد.

آقای پورعباس افزود: این مراکز در مرحله نخست در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به تفکیک جنسیت، به دو صورت ترمی و پودمانی با ظرفیتی بیش از هشت هزار نفر و در180 رشته دانشجو می پذیرد.

رئیس سازمان ملی مهارت و فناوری، برق و الکترونیک، مکانیک خودرو، ماشین افزار، رایانه، شیلات، تأسیسات، جوشکاری، تکنولوژی کاربرد و نگهداری ماشین های زراعی و باغی و ابزار دقیق را از جمله این رشته ها بیان کرددیدگاه خود را بیان کنید