جشنواره طبخ آبزیان در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود

جشنواره طبخ آبزیان در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود

جشنواره طبخ آبزیان در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

جشنواره طبخ آبزیان در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود

۱۳۹۳/۰۱/۰۱

 

جشنواره طبخ آبزیان در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود
   
جشنواره طبخ آبزیان حلال از برنامه های مفرح و شاد نوروز 93 برای انبساط خاطر و جذب گردشگران با همکاری منطقه آزاد و اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان در چابهار برگزار می شود  
این جشنواره برای نخستین بار به منظور آشنایی با گونه های آبزیان موجود در آبهای کشورمان و منابع دریایی موجود در این گوشه از خطه کشورمان، برگزار می شود.

ماهیان کر( میش ماهی )، سرخو، شیر ماهی، حلوا، حلوا سفید، سنگسر، هامور، شوریده و غیره با گوشتی لذیذ و حلال آماده طبخ برای مسافران بازدید کننده از منطقه آزاد چابهار هستند.

ماهی های گوناگون و شاه میگوها، از محصولات دریایی شهرستان بندری چابهار است

بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور که به آبهای اقیانوس هند دسترسی دارد پیش بینی می شود با توجه به ارتقا خدمات رفاهی و گردشگری در سطح منطقه آزاد چابهار نوروز امسال پذیرای شماری زیادی از گردشگران باشد.

آمادگی راهنمایان و تورگردانان، ارتقا کیفی برنامه های گردشگری، جاذبه های گردشگری و تفرجگاههای بیشمار، فرهنگ بومی مردم منطقه به نوعی از توان این منطقه برای پذیرایی از مسافرین و گردشگران خبر می دهد.

برگزاری جشنواره های هنری، برپایی بیش از 40 غرفه صنایع دستی از دیگر اقدامات سازمان منطقه آزاد چابهار در ایام گردشگرپذیر نوروز است.

بندر چابهار واقع در جنوب سیستان و بلوچستان با مساحتی حدود 17 هزار و 155 کیلومتر مربع در جنوب شرقی ایران در کنار آب های گرم دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفته است که از جانب شمال به شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر و از جنوب به دریای عمان و از شرق به پاکستان و از غرب به استان های کرمان و هرمزگان محدود است، دارای حدود 300 کیلومتر مرز آبی در دریای عمان است.

شرایط آب و هوایی و همجواری منطقه آزاد چابهار با دریا، نزدیکی به مدار رأس السرطان و قرار گرفتن در مسیر بادهای موسمی شبه قاره هند و جبهه های استوایی موجب شده که هوای گرمسیری و معتدل آن با رطوبت نسبی همراه باشد.

جاذبه های گردشگری شهرستان چابهار هر ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج کشور به این منطقه جذب می کند.

به گزارش سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار این منطقه در ایام نوروز از پر ترددترین شهرهای استان و پذیرای شمار بسیار زیاد گردشگر از سراسر کشور است
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

 دیدگاه خود را بیان کنید