تلاش برای افزایش ذخایر ماهیان دریای خزر ادامه دارد

تلاش برای افزایش ذخایر ماهیان دریای خزر ادامه دارد

تلاش برای افزایش ذخایر ماهیان دریای خزر ادامه دارد

چهار‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
Wednesday, September 23, 2020

تلاش برای افزایش ذخایر ماهیان دریای خزر ادامه دارد

//

ساری - معاون وزیر جهاد كشاورزی و رییس سازمان شیلات كشور از تلاش برای افزایش ذخایر ماهیان دریای خزر سخن گفت و اظهار داشت: در سالهای اخیر برای خفظ و افزایش ذخایر ماهیان دریای خزر اقدامات موثری صورت گرفته است

گزارش ایرنا 'غلامرضا رازقی' روز پنجشنبه در آیین افتتاح بزرگترین و مجهزترین مجتمع ماهی فروشان شمال كشور در ساری افزود: با تلاش های شیلات استان در سالجاری 20 میلیون قطعه انواع بچه ماهی در دریای خزر رها شد.

وی از تخصیص 80 میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تجهیز بندر صیادی بابلسر خبر داد و اظهارداشت: سازمان شیلات برای رفع مشكلات مجتمع ماهی فروشان شمال كشور در ساری آمادگی دارد.

معاون وزیر جهاد كشاورزی ادامه داد: مجتمع بزرگ ماهی فروشان شمال كشور در ساری با توجه به قابلیت ها و امكانات می تواند یك الگوی مناسب برای ایجاد سامانه بزرگ صادرات محصولات شیلاتی باشد .

'رازقی' ازارائه تسهیلات بانكی كم بهره به اتحادیه ماهی فروشان با هدف رفع مشكلات مجتمع بزرگ ماهی فروشان شمال كشور خبر داد و با اشاره به توان مناسب شمال كشور در تولید ماهی، گفت: مازندران درتولید و پرورش انواع ماهیان گرم و سردآبی از توانمندی و ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی پرورش ماهی در قفس را ازجمله اقدامات موثر در راستای حفظ و پرورش ماهیان دریای خزر ذكركرد.

رازقی افزود: صنعت شیلات در ایجاد اشتغال پایدار و مناسب در كشور نقش مهم و بسزایی دارد.

مجتمع بزرگ ماهی فروشان شمال كشور در ساری در زمینی به مساحت 32هزار متر مربع و با زیربنای 12 هزارمترمربع احداث شده است و برای اجرای این طرح 54 میلیارد ریال از محل اعتبارات اتحادیه ماهی فروشان شهرستان و همچنین تسهیلات بانكی هزینه شده است.

این مجتمع در كیلومتر شش جاده ساری به قائمشهر واقع شده استدیدگاه خود را بیان کنید