وجود 110 هکتار مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در شوشتر

وجود 110 هکتار مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در شوشتر

وجود 110 هکتار مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در شوشتر

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday, September 21, 2020

وجود 110 هکتار مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در شوشتر

//

خبرگزاری فارس: مسئول امور آب شمال خوزستان گفت: در 10 ماه گذشته بیش از 110 هکتار مزرعه پرورش ماهی در شوشتر ایجاد شده است که همگی‌ آنها غیر مجاز هستند

خبرگزاری فارس از شوشتر، غلامحسین محمودی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: در اسفند و فروردین ماه سال 89 تا 90 بیش از 110 هکتار از اراضی شهرستان شوشتر به طور غیرمجاز به مزارع پرورش ماهی تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه علیه این افراد نمی‌توان در مراجع قضایی شکایت کرد، گفت: تا زمانی که برای پرکردن استخرهای احداث شده اقدام نکرده‌اند نمی‌توان برای این افراد پرونده قضایی ایجاد کرد زیرا در آن زمان هنوز تخلفی درباره آب انجام نشده است.
محمودی تاکید کرد: برای حل این مشکل باید شیلات و منابع طبیعی برای احداث این مزارع شکایت کنند تا از احداث مزارع غیرمجاز جلوگیری شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون 26 پرونده برای تخلفات و احداث غیرمجاز مزارع پرورش ماهی در شوشتر تشکیل شده است.
مسئول امور آب شمال خوزستان با تاکید بر ضرورت چاره اندیشی برای جلوگیری از این مشکل، افزود: باید برای حل این مشکل استخرهای احداث شده به صورت غیر مجاز تخریب شود تا دیگران برای احداث این استخر‌ها اقدام نکنند.
محمودی تاکید کرد: باید اقدامات برای مبارزه با این افراد بازدارنده باشد و به این دلیل باید برخوردها در این باره جدی‌تر و سریع‌تر باشنددیدگاه خود را بیان کنید