سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری مازندران

سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری مازندران

سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری مازندران

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری مازندران

۱۳۹۳/۰۴/۲۱

 

سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری مازندران
 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال گفت: با حمایت و نظر مساعد استاندار مازندران این شرکت در صدد سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری است
 سیدرحیم ایمنی آذری در مجمع عمومی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال بابل اظهار کرد: شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال به عنوان نخستین هلدینگ استانی، جزو سه شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری سهامی عام استانی و نخستین شرکت سهامی عام شهرستان بابل بوده که از شهریور ماه 1386 با حضور بیش از 90 درصد سهامداران فعالیت خود را آغاز کرد.
 وی سرمایه‌گذاری و مشارکت در شرکت‌ها، طرح‌ها، ایجاد و تاسیس تصدی واحدهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی، آموزشی، پژوهشی، مشاوره‌ای، ساختمانی، خدماتی، عملیات مالی، پولی، بازرگانی و نیز خرید و فروش کالا و سهام در داخل و خارج کشور را از دامنه فعالیت این شرکت برشمرد.
این مسئول اذعان کرد: افزایش منافع و سودآوری سهام‌داران با تاکید بر اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در شهرستان، استان و کشور با بهره‌گیری از روش‌های نوین تجارت، مدیریت و سرمایه‌های استانی است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال گفت: با تغییر تیم سیاسی کشور در سال 92 سیاست اقتصاد جهان و ایران در بازار سرمایه دست‌خوش تغییر شد که ما نیز براساس این سیاست سرمایه خود را تدوین کردیم.
وی اظهار کرد: سرمایه شرکت در سال گذشته 6 درصد به بخش بورس، 15 درصد به بخش غیربورسی و 79 درصد به بخش املاک و مسکن اختصاص داده شد.
ایمنی آذری با اشاره به اینکه حجم سرمایه‌گذاری در بورس، فرا بورس و سایر شرکت‌ها بیش از 8 میلیارد و 779 میلیون ریال است، بیان کرد: درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری بیش از 2 میلیارد و 863 میلیون ریال است.
وی از روند معاملات سهام شرکت در فرا بورس طی سال 91 و 92 اشاره و گفت: حجم معاملات در سال 91 بیش از 25 میلیون و 515 بوده که با رشد سه برابری به بیش از 80 میلیون و 760 رسیده است.
ایمنی آذری خاطرنشان کرد: ارزش معاملات نیز از بیش از 29 میلیارد و 62 میلیون ریال به بیش از 126 میلیارد و 534 میلیون ریال رسید این در حالی است که گردش سهام شرکت در سال 91 از 21 درصد به سه برابر یعنی به بیش از 66 درصد افزایش یافت.
این مسئول از دریافت تسهیلات بانکی در سال 92 خبر داد و گفت: این شرکت مبلغ 30 میلیارد ریال از بانک تجارت مرکزی بابل و 20 میلیارد ریال از بانک ملی مرکزی بابل در راستای کاهش هزینه‌های اداری، تشکیلاتی، حقوق و دستمزد کارکنان از تسهیلات بانکی بهره برده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال، پذیرش هر ساله پروژه‌های سودآور برای شرکت را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به نظر مساعد استاندار به شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال، این شرکت در صدد سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و تولید ماهیان خاویاری بوده و همچنین بررسی طرح‌های گردشگری و توریستی را در برنامه آینده خود قرار داده است.
وی از تشکیل هیئت موسس شهرک صنعتی فولاد شهرستان بابل خبر داد و گفت: تشکیل ستادی مبنی بر رسیدگی به امور مربوط به شهرک صنعتی فولاد این شرکت در نظر دارد به عضویت هیات موسس شهرک صنعتی فولاد درآید.
ایمنی آذری تدوین برنامه استراتژیک پنج ساله آتی شرکت، ورود به بازار اصلی فرا بورس کشور، ایجاد تنوع در سرمایه‌گذاری‌ها، ایجاد و ثبت دفتر هماهنگی شرکت در تهران، جذب مشاوران و نیروهای متخصص، عضویت در کانون نهادهای سرمایه‌گذاری کشور، حضور فعال‌تر در بازار سرمایه با همراهی شرکت امید عصر، گسترش بخش تحقیق و توسعه شرکت، دریافت مجوز هلدینگ چشم‌انداز توسعه شمال از سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش سرمایه و پیگیری روند اجرایی طرح‌های تولیدی را از محوری‌ترین برنامه‌ها و فعالیت‌های آینده شرکت برشمرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال در پیش‌بینی سود و زیان سال مالی 93 اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها به بیش از 33 میلیون ریال، سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها به بیش از 22 میلیون ریال، سود ناخالص به بیش از 55 میلیون ریال، خالص سایر درآمدها و هزینه‌های غیر عملیاتی به 557 میلیون ریال، سود خالص شرکت به بیش از 40 میلیون ریال، سود هر سهم به ریال نیز به 330 میلیون ریال و هزینه‌های اداری، عمومی و مالی به بیش از 15 میلیون ریال برسد
منبع : خبرگزاری فارس

 دیدگاه خود را بیان کنید