رهاسازي 88 ميليون قطعه بچه ماهي خزر

رهاسازي 88 ميليون قطعه بچه ماهي خزر

رهاسازي 88 ميليون قطعه بچه ماهي خزر

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
Saturday, October 23, 2021

رهاسازي 88 ميليون قطعه بچه ماهي خزر

۱۳۹۳/۰۴/۲۲

 

رهاسازي 88 ميليون قطعه بچه ماهي خزر
 مدیرکل اداره شیلات گلستان از رهاسازی 88 میلیون قطعه انواع بچه ماهی استخوانی به دریای خزر خبر داد.
 علی اکبر پاسندی افزود: در سال quotation mark اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، 86 هکتار از مراکز تکثیر و پرورش در استان آبگیری و ذخیره سازی شده است.
وی گفت : حدود 9 هزار قطعه مولد از دریا صید و به مراکز انتقال داده شده که 8 هزار قطعه از این مولدین برای تکثیر استفاده شده است.
 
 
پاسندی با بیان اینکه کپور به عنوان گونه اصلی و قالب در استان تولید می شود، تصریح کرد: گلستان تنها استان تکثیر کننده این گونه است و امسال 50 میلیون قطعه از این 88 میلیون قطعه بچه ماهی رهاسازی شده از نوع کپور و بقیه نیز کلمه و سفید است.
حسن پور رئیس مرکز تکثیر خاویاری سد وشمگیر نیز گفت : امسال 34 هکتار از استخرهای این مرکز آبگیری شده و حدود یک هزار و 200 قطعه مولد کپور و یک هزار و 400 قطعه مولد کلمه بصورت نیمه مصنوعی تکثیر شده است.
وی خاطرنشان کرد: 186 قطعه از دریا تامین شده و بقیه مولدین بکارگیری شده در همین مرکز مولدسازی شده است.
به گفته حسن پور، بیشترین فعالیت مرکز تکثیر و پرورش سد وشمگیر برای تولید کپور است و بخشی از این فعالیت ها به تولید و تکثیر کلمه اختصاص دارد.
وی افزود: به طور متوسط از هر مولد 40 هزار قطعه بچه ماهی تولید می شود و زمان تکثیر از فروردین تا خرداد ماه و رهاسازی از خرداد تا پایان تیر انجام می شود.
رئیس مرکز تکثیر و پرورش سد وشمگیر یادآور شد: تولید و تکثیر بچه ماهی و رهاسازی آن به دریا با هدف بازسازی ذخایر دریا و تثبیت اشتغال صیادان پره استان انجام می شود
منبع : واحد مرکزی خبر

 دیدگاه خود را بیان کنید