بنادر صیادی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

بنادر صیادی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

بنادر صیادی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

یک‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
Sunday, October 17, 2021

بنادر صیادی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود

۱۳۹۳/۰۵/۱۹

 

بنادر صیادی در بوشهر به بخش خصوصی واگذار می‌شود
 مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: ۸ بندر صیادی تاکنون به تعاونی‌های صیادی استان بوشهر واگذار شده و امسال نیز سه بندر صیادی دیگربه بخش خصوصی واگذار می‌شود.
 حسین بهمنیاری در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت‌های بالایی در بخش صید آبزیان به ویژه صید میگو است، اظهار کرد: استان بوشهر دارای37 مرکز تخلیه صید ماهیگیران است که خدمات گوناگون به صیادان ارائه می‌دهد.
وی با بیان اینکه صیادان محصولات خود را در بنادر صیادی تخلیه و به دیگر نقاط منتقل می‌شود گفت: صیادان که در 37 بندرصیادی استان بوشهر فعالیت می‌کنند، صید خود را پس از عمل آوری شرکت‌ها بسته‌بندی و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند.
  مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به واگذاری بنادر صیادی به بخش خصوصی گفت: تاکنون مدیریت بهره برداری و نگهداری 8 بندر صیادی در استان به تعاونی صیادان واگذارشده است.

وی با بیان اینکه امسال سه بندر صیادی واگذار می‌شود افزود: از سال 87 تاکنون، مدیریت بنادر صیادی صلح آباد، دیلم، نخل تقی، عامری، دیر، جلالی، گناوه و بوشهر به تعاونیهای صیادی مربوطه واگذار شده است.

بهمنیاری با اشاره به اینکه 11مرکز تکثیر میگو در استان فعال است گفت: این مراکز سالانه یک‌میلیارد و 800 میلیون قطعه بچه میگو تولید می‌کنند که با صدور مجوز برای هشت مرکز تکثیر در استان بوشهر در سال آینده زمینه تولید سه میلیارد قطعه بچه میگو دراین استان فراهم می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر به پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع آبزیان دریایی تولید آبزیان در خشکی و در دریا در قفس های از برنامه‌های این سازمان است که علاوه بر توسعه پرورش میگو طرح پرورش ماهی در منابع بتونی و خارج از دریا را اجرایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون طرح پرورش ماهی در منابع بتونی و خارج از دریا با ظرفیت یک‌هزار تن در سال در شهرستان تنگستان درحال اجراست بیان کرد: برای پرورش ماهی در قفس در رودخانه سد رئیسعلی دلواری برای تولید دو هزار تن ماهی برنامه‌ریزی انجام شده است.

بهمنیاری تولید ماهی از آبهای کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تولید ماهی از آبهای کشاورزی و آبهای زیرزمینی استان یکی از اهداف شیلات در اجرای طرح‌های پرورش ماهی است
منبع : خبرگزاری تسنیم

 دیدگاه خود را بیان کنید