تولید 300 هزار قطعه بچه‌ماهی زینتی در زنجان

تولید 300 هزار قطعه بچه‌ماهی زینتی در زنجان

تولید 300 هزار قطعه بچه‌ماهی زینتی در زنجان

چهار‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
Wednesday, October 27, 2021

تولید 300 هزار قطعه بچه‌ماهی زینتی در زنجان

۱۳۹۳/۰۶/۱۰

 

تولید 300 هزار قطعه بچه‌ماهی زینتی در زنجان
 مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان از تولید 300 هزار قطعه بچه‌ماهی زینتی در زنجان خبر داد
 محمود صیاد بورانی در زنجان اظهار داشت: پرورش ماهیان زینتی از جمله فعالیت‌هایی است که طی سال‌های اخیر علاقه‌مندان در استان زنجان اقدام به پرورش آن کرده‌اند
 وی با اشاره به میزان تولید ماهیان زینتی طی سال گذشته در استان زنجان، عنوان کرد: سال گذشته بیش از 300 هزار قطعه بچه ماهی زینتی در این استان تولید شده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: پرورش ماهیان زینتی در فضای 12 متر مربعی امکان‌پذیر است.

این مسئول تصریح کرد: اگر فردی 12 متر مربع فضای مازاد داشته باشد با نصب تعداد 36 آکواریوم در این فضا می‌تواند اقدام به پرورش ماهیان زینتی کند.

بورانی افزود: علاقه‌مندان به پرورش ماهیان زینتی در شرایط مذکور قادر خواهند بود در طول یک سال 10 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی تولید کنند.

وی با اشاره به اشتغالزایی پرورش ماهیان زینتی اظهار کرد: میزان اشتغالزایی در این زمینه به ازای پرورش هر 10 هزار قطعه ماهی زینتی یک نفر است.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان در ادامه به طرح افتتاح شده در زمینه ماهیان زینتی طی هفته دولت اشاره و بیان کرد: همزمان با هفته دولت یک طرح پرورش ماهیان زینتی در شهرستان زنجان افتتاح شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح پرورش ماهیان زینتی افتتاح شده طی هفته دولت در شهرستان زنجان دارای ظرفیت 200 هزار قطعه در سال بوده است.

بورانی تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل وجود نوعی مشکل محیطی در استان زنجان در راستای توسعه پرورش ماهیان زینتی اقدام ترویجی خاصی صورت نمی‌گیرد.

وی بیان داشت: مشکل محیطی موجود در استان زنجان تکثیر انواع ماهیان زینتی را تحت‌الشعاع قرار داده است
خبرگزاری فارس

 دیدگاه خود را بیان کنید