دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور و آبزیان استان کرمان افتتاح شد

دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور و آبزیان استان کرمان افتتاح شد

دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور و آبزیان استان کرمان افتتاح شد

سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday, October 26, 2021

دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور و آبزیان استان کرمان افتتاح شد

۱۳۹۳/۰۶/۱۰

 

دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور استان کرمان افتتاح شد
 دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور استان در شهرک صنعتی خضرای شهرستان کرمان با ظرفیت ۴۰۰۰ تن انواع مکمل معدنی و ویتامینه افتتاح شد.
 به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، مدیر عامل شرکت خوراک دام و طیور توان مهر و مکمل سازی آوان دانه در حاشیه مراسم افتتاح دومین واحد تولید مکمل خوراک دام و طیور استان، اظهار کرد: این واحد تولیدی در شهرک صنعتی خضرای شهرستان کرمان با ظرفیت 4000 تن انواع مکمل معدنی و ویتامینه با سرمایه‌گذاری 14.800 میلیون ریال و اشتغال مستقیم 10 نفر افتتاح شد.
مرتضی نخجوان گفت: این واحد تولیدی نیاز بیش از 60 درصد استان و نزدیک به 35 درصد نیاز جنوبشرق کشور را تامین می‌کند
 مدیرعامل شرکت تعاونی هماهنگی تولید کنندگان خوراک دام و طیور استان کرمان نیز در این مراسم، بیان کرد: صنعت خوراک دام و طیور حدود 55 سال در کشور قدمت دارد.

سید حسن مهدی افزود: با پیگیری انجام شده توسط مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، تعداد 44 فقره جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه‌گذاری ثابت به مبلغ 523 هزار میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای 588 نفر و ظرفیت تولید735 هزار تن صادر شده است.

وی تصریح کرد: از بین تعداد 9 واحد با مجموع سرمایه ثابت 134 هزار میلیارد ریال موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری از سوی سازمان جهاد کشاورزی شده‌اند.

مدیرصنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور مدیریت متمرکز امور صنفی و تامین نیازها و مواد اولیه کارخانجات خوراک دام در سال 1385 اقدام به تاسیس شرکت تعاونی هماهنگی تولید کنندگان خوراک دام و طیور استان کرده که بالغ بر 80 درصد فعالان صنعت خوراک دام را در پوشش خود داشته و به عنوان یکی از تشکل های مهم در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی به عنوان نماینده صنعت خواراک دام و طیور استان فعالیت می‌کند.

محمد حیدرآبادی خاطرنشان کرد: این تشکل هم اکنون به عنوان عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور در این بخش صاحب نظر و مطرح است
خبرگزاری تسنیم

 دیدگاه خود را بیان کنید