بندر صیادی خارگ بهسازی می‌شود

بندر صیادی خارگ بهسازی می‌شود

بندر صیادی خارگ بهسازی می‌شود

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

بندر صیادی خارگ بهسازی می‌شود

۱۳۹۳/۰۸/۱۵

 

بندر صیادی خارگ بهسازی می‌شود
 مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: عملیات مطالعاتی بهسازی بندر صیادی خارگ به اتمام رسیده است که با تخصیص اعتبارات لازم ساخت این بندر که یکی از مطالبات به حق مردم خارگ است آغاز می‌شود.
 حسین بهمنیاری با بیان اینکه جزیره خارگ به عنوان یکی از مهمترین قطب‌های صیادی استان بوشهر است اظهار کرد: بخش عمده‌ای از ساکنان خارگ از طریق صید و صیادی امرار معاش می‌کنند که لازم است زیرساخت‌های صیادی برای رفاه حال صیادان در این جزیره فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی بندر صیادی خارگ به اتمام رسیده است بیان کرد: طرح مطالعاتی ساخت بندر صیای خارگ مبلغ 1.7 میلیارد ریال هزینه در برداشته است
 مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه برای ساخت بندر صیادی خارگ 125 میلیارد ریال اعتبار نیاز است گفت: امسال برای این طرح یک‌میلیارد و 700 میلیون ریال تخصیص یافته و برای سال آینده 50 میلیارد ریال پیشنهاد داده شده است.

بهمنیاری به پروژه‌های طراحی شده در بندر صیادی خارگ پرداخت و گفت: اسکله پهلوگیری لنج‌ها، قایق‌ها، محوطه سازی و ساختمان‌های پشتیبانی از جمله اقداماتی است که برای ساخت بندر صیادی جزیره خارگ طراحی شده است.

وی به ساخت بندر صیادی جفره در بوشهر پرداخت و گفت: این طرح هم اکنون 20 درصد پیشرفت دارد و امسال برای ادامه طرح 27 میلیارد ریال مصوب شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر افزود: برای تکمیل و ادامه طرح سال آینده 200 میلیارد ریال پیشنهاد اعتبار داده شده است
منبع: خبرگزاری تسنیم

 دیدگاه خود را بیان کنید