صدور 4 فقره موافقتنامه پرورش ماهی خزر در قفس

صدور 4 فقره موافقتنامه پرورش ماهی خزر در قفس

صدور 4 فقره موافقتنامه پرورش ماهی خزر در قفس

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
Monday, October 18, 2021

صدور 4 فقره موافقتنامه پرورش ماهی خزر در قفس

//

رئیس شیلات تنکابن از صدور چهار فقره موافقت اصولی منجر به تاسیس پرورش ماهی در قفس دریایی در منطقه خبر داد

برفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تنکابن اظهار داشت: هم‌اکنون دو پروژه پرورش ماهی در قفس در کلارآباد و رامسر در حال فعالیت هستند و بهره‌برداری از این پروژه‌ها و استحصال ماهی آن حدود یک سال به طول می‌انجامد.
وی استفاده از آب دریا به‌جای احداث استخر، عدم نیاز به اکسیژن‌دهی به آب که در کاستن هزینه‌های تولید و افزایش ارزش افزوده در تولید کمک شایانی می‌کند را از مزایای این طرح عنوان کرد.
برفی با تاکید براینکه سرمایه‌گذاری در این بخش با توجه به مزیت‌های گفته شده مطمئن است، ادامه داد: فاکتورهایی در عدم مصرف انرژی زیاد و ساخت و ساز به‌غیر از قفس حائز اهمیت هستند.
وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران در صورت رویکرد در تولید این شیوه و پرورش ماهی علاوه بر اینکه در هر پروژه حدود 15 نفر اشتغالزایی می‌کنند که از مجموع آن چهار نفر متخصص خواهند بود.
رئیس شیلات تنکابن خاطرنشان کرد: سومین پروژه پرورش ماهی در قفس در محدوده شهر عباس‌آباد با اعتباری بیش از 5 میلیارد ریال قرار گرفته که قرارداد ساخت قفس آن با شرکت سازنده در حال نهایی شدن است و احتمالا در دهه فجر شاهد آغاز به ‌کار آن خواهیم بود.
وی بیان کرد: تاکنون 2 میلیارد و 250 میلیون تومان برای احداث قفس‌های پرورش ماهی دریایی در غرب مازندران به مجریان پروژه تعلق گرفته که سرمایه‌گذاران برای دریافت تسهیلات مذکور به بانک عامل معرفی شده‌اند.
برفی با اشاره به اینکه در منطقه 65 واحد تولید و پرورش ماهیان سردآبی فعالند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری 3 هزار و 600 تن ماهی قزل‌آلا تولید و وارد بازار شود


شركت تعاونی فتح المبین ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
باسلام این شركت قصد اجرای طرح پرورش ماهی در قفس را دارد لطفا كاتالوگ و شركتهای مجری طرح و براورد هزینه را اطلاع رسانی كنید ممنون

دیدگاه خود را بیان کنید