مزارع آلوده به ویروس وی.اچ.اس ضدعفونی شد

مزارع آلوده به ویروس وی.اچ.اس ضدعفونی شد

مزارع آلوده به ویروس وی.اچ.اس ضدعفونی شد

پنج‌شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
Thursday, October 21, 2021

مزارع آلوده به ویروس وی.اچ.اس ضدعفونی شد

۱۳۹۳/۰۸/۳۰

 

مزارع آلوده به ویروس وی.اچ.اس ضدعفونی شد
 مدیر شیلات کهگیلویه و بویراحمد گفت: مزارع پرورش ماهی آلوده به ویروس وی.اچ.اس کهگیلویه و بویراحمد ضدعفونی شدند -
 سیدغلام‌عباس موسوی‌نژاد در یاسوج با اشاره به بروز بیماری وی.اچ.اس در برخی مزارع پرورش ماهی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به منظور کاهش خسارات وارده به مزرعه‌داران و جبران این خسارات، رایزنی‌هایی با مسئولان استانی و کشوری انجام شده است.
مدیر شیلات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: به منظور کنترل این بیماری با هماهنگی مزرعه‌داران در مزارع آلوده، آیش یک ماهه صورت گرفته است.
 موسوی‌نژاد با بیان اینکه در همین راستا مکاتباتی با استاندار و نمایندگان بویراحمد و کهگیلویه نیز داشتیم تا رایزنی‌های لازم را با مسئولان کشوری در این رابطه داشته باشند، بیان کرد: امیدواریم با تلاش‌‌هایی که در این راستا صورت گرفته، وزارت کشور و ستاد بحران کشور همکاری لازم را در جبران خسارات به مزرعه‌داران انجام دهند.

مدیر شیلات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این بیماری به هیچ وجه مشکلی برای انسان بوجود نمی‌آورد، ابراز داشت: اخباری که در برخی سایت‌ها مبنی بر عدم استفاده از ماهی به دلیل بروز این بیماری منتشر شد به هیچ وجه مورد تایید نیست و مردم می‌توانند با خیال راحت ماهی مصرف کنند.

وی از مزرعه‌داران پرورش ماهی خواست تا موارد ایمنی را در مزارع خود رعایت کنند و از ورود احشام و افراد غیرمجاز به حریم ممنوعه مزارع خودداری کنند.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: رعایت اصول ایمنی، کلرزنی و شعله‌دهی مستقیم از راهکاریهای مبارزه با این بیماری در مزارع است.
منبع: خبرگزاری فارس

 دیدگاه خود را بیان کنید