طرح ثبت و تمرکز مکتوبات شیلاتی متخصصین

متخصصین ، شیلاتی ، آبزیان ، مقاله ، پایان نامه ، کتاب ، طرح اجرایی

اولین مرجع ارتباطی علمی تجاری خانواده بزرگ شیلات ایران

یک‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۰
Sunday, September 26, 2021

طرح ثبت و تمرکز مکتوبات شیلاتی متخصصین

 

فراخوان طرح ثبت و تمرکز مکتوبات شیلاتی متخصصین

 

 متخصص گرامی
با سلام و احترام؛

مطابق سیاست‌های آرمانی طراحی‌شده در سند چشم‌انداز ایران 1404، اقتصاد و آینده جامعه ایران باید مبتنی بر دانایی و دانش محوری بنا شود. بر این اساس گسترش رویه تحقیق و پژوهش، انجام پژوهش‌های گسترده، حرکت در مرزهای دانش و تولید انبوه علم، استراتژی بنیادین حرکت کشور به سمت تحقق اهداف توسعه‌ای به شمار می‌آید. در حقیقت از نگاه مدیریت ارشد کشور، علم‌محوری و دانایی ملاک ستاره راهنمای حرکت دستگاه‌های اجرایی به شمار می‌آید و البته اتخاذ این رویکرد با توجه به مجموعه تحولات جهانی کاملاً منطقی و صحیح به نظر می‌رسد؛ چرا که برخورداری از روش‌ها، نظریه‌ها و اندیشه‌های جدید، کلید حل مشکلات و حرکت سریع به سمت رفع تهدیدات و استفاده از فرصت‌ها می‌باشد و ازآنجا که رقبا و حریفان و سایر ممالک نیز به این مهم، عطف توجه کرده‌اند ضرورت توجه به تولید علم و تحقق زمینه‌های استراتژی دانایی‌محوری به شدت احساس می‌شود.
 

 در طی سالیان طولانی که از فعالیت علوم شیلاتی در کشور می گذرد مکتوبات علمی بسیار زیادی اعم از مقالات، گزارشات، کتب متنوع در خصوص علوم مختلف شیلاتی ثبت و ارائه گردیده که بسیاری از آن ها با گذشت سال های متمادی همچنان از ارزش علمی بالایی برخوردار بوده و به عنوان منابع علمی مورد تایید، مورد استفاده نسل زیادی از دانشجویان، اساتید و علاقه مندان علوم شیلاتی قرار گرفته اند.
طی سال های اخیر با اضافه شدن گرایش های مختلف و تخصصی تر شدن رشته شیلات، تنوع نوشتارها و مکتوبات نیز بیشتر و متنوع تر شده و پذیرش گرایش های مختلف رشته شیلات در سراسر کشور و در واحدهای مختلف دانشگاهی نیز بر تنوع و حجم بالای این مطالب افزوده است. برخی از معضلات کنونی، تکرار عناوین مشابه پایان نامه های دانشگاهی در مقاطع ارشد و دکترا، کاربردی نبودن برخی از آن ها، عدم دسترسی علاقه مندان به آن ها، بی اطلاعی از وجود برخی مکتوبات علمی با ارزش توسط بخش خصوصی و اجرایی کشور و در نهایت محدودیت منابع مالی جهت اجرای پایان نامه با درجه کیفی بالا می باشد.
 گروه ایران آکوا به عنوان مرجع تخصصی علوم شیلاتی کشور و پل ارتباطی علمی تجاری خانواده بزرگ شیلات ایران پس از 5 سال فعالیت مستمر در بخش اطلاع رسانی به متخصصین گرامی و پس از جلب توجه و اعتماد جامعه شیلات کشور که ارسال پیام ها و بازدید از پایگاه ایران آکوآ موید این مطلب است، بر آن شد تا برای حل این مساله و تمرکز مقالات، پایان نامه ها، کتب، طرح های اجرایی و ... به حول و قوه الهی گامی برداشته و امکان ایجاد پایگاه گردآوری و متمرکز نمودن مکتوبات علمی شیلاتی را با همکاری اساتید، پژوهشگران، فارغ التحصیلان، دانشجویان، مراکز علمی – آموزشی – تحقیقاتی مرتبط و سازمان های مرجع، فراهم آورد
 از مزایای ایجاد این پایگاه اطلاعاتی موارد ذیل را میتوان برشمرد:
- تمرکز مقالات و پایان نامه های علوم شیلاتی
- سهولت در دسترسی علاقه مندان و متقاضیان به منابع علمی، گزارشات و طرح های توجیهی
- افزایش ضریب حقوق مالکیت معنوی و مادی شما از طریق ثبت در یک پایگاه رسمی و مرجع
- جلوگیری از انجام تحقیقات موازی و هدر رفتن منابع مادی و زمان
- ارتقاء کیفیت و خروجی مناسب یافته های علمی محققین
- جلوگیری از تالیف و ترجمه کتب و مقالات تکراری
- امکان برقراری ارتباط بین محققین، نویسندگان و مترجمان جهت ایجاد پیوند کاری و ارائه اثر ماندگارتر و با غنای علمی بیشتر
- ایجاد فرصت بررسی، برای مراکز علمی و برگزارکنندگان همایش های شیلاتی جهت جلوگیری از دریافت مقالات کپی برداری شده
- مديريت‌، هدايت‌، ارزيابي و انجام ‌پروژه‌هاي‌ راهبردی تحقيقاتي‌ و كاربردي ‌‌در حوزه شیلات و آبزیان توسط مسئولین دولتی و مدیران اجرایی
- امکان برقراری ارتباط میان بخش اجرایی و خصوصی و مراکز علمی- تحقیقاتی و آموزشی جهت جذب حامی مالی و تجاری شدن یافته های متخصصین و یا دریافت سفارش از بخش خصوصی جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی
  لازم بذکر است موارد فوق تنها گوشه ای از مزایای این طرح است که امید است با همت، درایت، پشتیبانی و همکاری خوب شما متخصص گرامی، بتوانیم این راه را به سرانجام برسانیم. همچنین ذکر این نکته ضروری است که این امکان برای عزیزانی که علاقه مند به فروش یافته ها، طرح ها و مکتوبات علمی خود هستند نیز در سایت فراهم شده که با مراجعه به پایگاه ایران آکوآ می توانید اطلاعات بیشتری بدست آورید.
  در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا ارائه نقطه نظرات خود جهت بالا رفتن کیفیت اجرای این پروژه می توانید از طریق پست الکترونیکی iranaqua.science@gmail.com با مدیریت بخش علمی پایگاه اینترنتی IRANAQUA در ارتباط باشید.
موفقیت و سلامتی شما را از ایزدمنان خواستاریم.
  با احترام

اکرم رزمجو
مدیر اطلاعات علمی پایگاه ایران آکوآ

تلفن: 09114668761
www.iranaqua.ir

 با تشکر از تمایل شما به حضور در پایگاه اینترنت www.IRANAQUA.ir
لطفا برای درج و ثبت مکتوبات خود اینجا را کلیک کنید .