ماهیگیری از آب آلوده بزرگراه

ماهیگیری ، آب آلوده ، مسیل ، فاضلاب ، آلودگی ، زباله ، آب زلال ، بیماریها

اولین مرجع ارتباطی علمی تجاری خانواده بزرگ شیلات ایران

اولین مرجع ارتباط علمی تجاری خانواده بزرگ شیلات ایران

ماهیگیری از آب آلوده بزرگراه

ماهیگیری از آب آلوده بزرگراه
ما بین دو باند رفت و برگشت اتوبان امام علی(ع) نرسیده به بزرگراه شهید آوینی،کانال کوچک و بزرگی مشاهده می شود که ظاهراً برای هدایت آبهای مسیل جاجرود و منوچهری و همچنین بخشی از فاضلاب شهری از آن استفاده می گردد و در انتها به زمینهای منطقه ورامین در جنوب شرق تهران می رسد.

به گزارش "تابناک" بخش بزرگتر کانال که عمیق تر بنظر می رسد به شدت آلوده و حاوی مقادیر زیادی از نخاله و زباله شهروندان تهران میباشد.

می شود به راحتی حدس زد این آلودگی هم از سفره های زیر زمینی آلوده شهری و بخش دیگر توسط شهروندانی که ریختن زباله به کانالهای مسیل را به انتقالشان داخل سطل زباله های شهری ترجیح می دهند، ناشی شده است.

اما کانال کوچکتر و کم عمق تر ، ظاهراً از آبی به مراتب با آلودگی کمتر و البته شفاف تر میزبانی می کند و همین امر موجب شده در آن ماهی ها و سایر جانداران به زیست بپردازند.

بنظر می رسد بخشی از این آب زلال از پارک آبی آزادگان و بخشی هم از مسیل جاجرود و البته قسمتی هم از قناتهای عمیق این منطقه تشکیل شده و ترکیب آنها به حجمی از آب می رسد که گونه های مختلف جانداران می توانند از آن تغذیه کنند.

اخیراً عده ای از شهروندان با کمال تعجب در این آب به شنا و ماهیگیری می پردازند و حتی از آن می نوشند.آنها مدعی هستند ماهی های این کانال که از پس آبهای شهری و آلودگی های مختلف گذر کرده بسیار خوش طعم و گوارا نیز میباشد!

حال باید دید در آینده شهرداری منطقه نسبت به ایمن سازی این بخش از مسیل تمهیداتی خواهد اندیشد و یا باید شاهد بیماریها و حوادث ناشی از عدم توجه به نکات ایمنی و بهداشتی از سوی برخی شهروندان باشیم؟

منبع : تابناک