تسهیل در امور صیادان بندر دیر ضروری است

تسهیل در امور صیادان بندر دیر ضروری است

تسهیل در امور صیادان بندر دیر ضروری است

پنج‌شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
Thursday, December 2, 2021

تسهیل در امور صیادان بندر دیر ضروری است

۱۳۹۱/۱۱/۲۳


نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر و جم درمجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه صیادان بندر دیر از اقشار شریف و زحمت کش هستند،تسهیل درامورآنان ضرورت دارد
خبرنگار مهر، حجت الاسلام موسی احمدی ظهر یکشنبه در دیدار جمعی از صیادان در دفتر نماینده در بندر دیر اظهار داشت: دریا نعمت عظیم و خدادادی است که صیادان زحمت کش از این طریق امرار معاش دارند و زندگی خود را می‌چرخانند.
وی گفت: اکنون معیشت و تامین زندگی اکثر مردم مرزنشین و بندری از طریق دریا و دریانوردی است که باید مسئولان مسیر زندگی مردم را سخت نکنند.
نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر و جم درمجلس شورای اسلامی افزود: سیاست دولت ومسوولان باید درامر توسعه صید و صیادی و زیرساخت های شیلات گسترش یابد و در امر سوخت رسانی به این قشر فعال و زحمت کش تنگ نظری را کنار بگذارند.
وضعیت معیشت صیادان دیری مناسب نیست
مدیر تعاونی صیادی بندردیرگفت: مشکل اصلی و اساسی صیادان بندر دیر، صید ترال است که این کار علاوه براین که باعث تخریب ادوات صید صیادان، صیدگاه ها و زیستگاه های میگوی منطقه می شود، برای صید استاندارد نیز ناامنی ایجاد می کند.
عیسی فولادی افزود: اکنون وضعیت معیشت صیادان با توجه به کاهش ذخایر آبزیان مناسب نیست و نیاز است دولت از جامعه صیادی حمایت بیشتری داشته باشد.
وی گفت: بندر دیر با 600فروند شناور و قایق صیادی و بیش از270فروند شناور و کشتی تجاری در 200کیلومتری جنوب استان بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس واقع استدیدگاه خود را بیان کنید