صادرات خاویار پرورشی از کشور آغاز می شود

صادرات خاویار پرورشی از کشور آغاز می شود

صادرات خاویار پرورشی از کشور آغاز می شود

پنج‌شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
Thursday, December 2, 2021

صادرات خاویار پرورشی از کشور آغاز می شود

//

 

گرگان - خبرگزاری مهر: رئیس شیلات کشور گفت: امسال قطعا برداشت خاویار پرورشی خواهیم داشت و بخشی از صادرات خاویار ما خاویار پرورشی خواهد بود.

امین الله تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ماهیان خاویاری از بخشهای تولیدی  ما است که برنامه های خوبی مانند ارائه  تسهیلات و نهادههای اولیه مثل بچه ماهی و واگذاری بچه ماهی به بخش خصوصی از جمله آنهاست.

وی اظهار داشت: توسعه و استفاده از ظرفیتهای بخش  ماهی، توسعه پرورش میگو، ماهیان خاویاری، استفاده دو منظوره از چاههای آب کشاورزی و استفاده مکانیزه در بهره وری آب و افزایش و توسعه آن از مهمترین برنامه های سال 90 در سازمان شیلات کشور است.

 

وی با اشاره به پرورش میگو در کشور گفت: در جنوب کشور تلاش می شود تا مسائل و مشکلاتی که پرورش دهندگان میگو دارند مثل مسائل مالی از طریق از صندوق توسعه ملی حل شود.

 

وی افزود: طی نشستهایی با معاومنت نظارت راهبردی  سازو کارها را مشخص می شود.

 

تقوی تصریح کرد: علاوه بر این  از ابتدای سال برای توسعه میگو تسهیلات سرمایه در گردش بانک کشاورزی را در اختیار پرورش دهندگان قرار گرفته است همچنین هم زمین و هم تسهیلات برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

 

وی تاکید کرد: یکی از جاهایی که سرمایه گذاری شد  بخش توسعه پرورش میگو با تولید 6 هزار و 200 تن  در سال گذشته بوده است که امسال این میزان بیشتر خواهد شد.دیدگاه خود را بیان کنید