پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد

پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد

پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد

پنج‌شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
Thursday, December 2, 2021

پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد

۱۳۹۱/۱۲/۲۸


فارس از تبریز، مسعود محمدیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از عملی بودن پرورش زالو با کاربرد پزشکی و درمانی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: پرورش زالو از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار می باشد و در حال حاضر هر قطعه زالو درکشور سه تا 3 هزار و 500 ریال به فروش میرسد که قیمت این آبزی در اروپا چهار تا شش دلار است.
وی با بیان اینکه در گذشته زالو در طبیعت صید و در پزشکی استفاده می شد افزود: امروزه ضرورت پرورش این نرمتن برای استفاده درمانی دو چندان شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه پرورش این آبزی در کشورهای آسیای جنوب شرقی گسترش چشمگیری پیدا کرده است، افزود: تکثیر و پرورش زالو در برخی از استان‌های کشورمان با موفقیت انجام پذیرفته است به‌طوریکه در حال حاضر زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد.
وی با تاکید به اینکه با عنایت به گرایش مردم به طب سنتی و شرایط اقلیمی مناسب استان برای پرورش اینگونه افزود: امید است با توسعه پرورش زالو شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان بیکار و افزایش در آمد اقتصادی روستائیان در آذربایجان شرقی باشیم.
محمدیان با بیان اینکه پرورش زالو می‌تواند همچون پرورش تمساح در محیط‌های بسته و محافظت شده صورت پذیرد، گفت: امیدوارم سرمایه‌گذاران مختلف بتوانند با توجه به اقتصادی بودن و ارزآوری زالو نسبت به پرورش آن اهتمام ورزیده و تلاش نمایند و در این زمینه مدیریت شیلات و آبزیان سازمان آماده است تحقیقات کارشناسی شده را در اختیار آنان قرار دهد


موسوي ۱۳۹۲/۲/۲۲
با سلام و احترام لطفا مرا در پرورش زالو راهنمايي كنيد ؟ متشكرم 09173290609

دیدگاه خود را بیان کنید